-20 % na Hviezdu mesiaca: Toaletná voda Lúka za 22,80

Náš príbeh

Sme MANUFAKTURA - kozmetika inšpirovaná českou tradíciou a prírodou a plná ručnej (MANUálnej) práce a príbehov. Naša značka pre nás symbolizuje skutočnú (FAKTickú) poctivosť, originalitu, srdečný vzťah a radosť z práce. Vznik našich výrobkov sa dá pripodobniť MANUfaktúre v jej pôvodnom význame. Tvoríme veľkú pomyselnú dielňu, kde v mimoriadne priateľskej atmosfére vznikajú jedinečné produkty, ktorých cestu máme v rukách od začiatku až do konca ...

 

Zaujíma Vás "príbeh za fľaštičkou"?

Začína myšlienkou, poznamenanou zvyčajne na list papiera pri relaxácii na záhradke. Nápad postupne ožíva v našom laboratóriu, kde vývojári tak dlho v sklenených kadičkách kombinujú cenné prírodné ingrediencie, kým nenamiešajú dokonalú receptúru.

Využijú k tomu napríklad nežné sedmokrásky, vlastnoručne natrhané našimi zamestnancami, levanduľu zozbieranú na Pálave, žriedlovú soľ z karlovarských prameňov, poctivé benešovské pivo alebo iskrivé víno z južnej Moravy ... Medzitým už pán majiteľ, inšpirovaný starými flakónmi, skicuje návrhy fľaštičky a naša výtvarníčka vo svojej malebnej drevenici maľuje rastliny, ktoré ju potom natlačené na etikete ozdobia.

Presúvame sa do starého cukrovaru na kraji Prahy - do našej výroby ... Cukor sa tu už mnoho rokov nevarí, vystriedala ho voňavá kozmetika. Fľaštička tu prejde rukami mnohých - niektoré ruky navážia, odmerajú a zmiešajú ingrediencie pre jej náplň, iné ju vyšlú na cestu plniacou linkou, na ktorej konci ju ďalšie skrášlia drobnou mašličkou a rukou i pohľadom pohladia, aby ju skontrolovali pred uložením do papierovej škatule a odovzdaním o poschodie vyššie, kde už na ňu čakajú skladníci.

Tí ju začerstva spolu s ostatnými kozmetickými špecialitami naložia do jedného z našich sedmokráskami pomaľovaných áut a odvezú do obchodu, kde ju šikovné ruky predajnej asistentky naaranžujú na poličku. Veľmi jej to tam pristane, nezostane však dlho. Onedlho už niekomu robí radosť v kúpeľni ...

Vznik každého výrobku tvorí veľký príbeh plný emócií, ktorého jednotlivé kapitoly píšu všetci zamestnanci MANUFAKTURY (MANUálne a FAKTicky)

- za pomoci svojich nápadov, rúk a predovšetkým sŕdc...

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.