Medzinárodný deň žien: -20 % na šumivé bomby do kúpeľa

Sedmokráska

V histórii bývali sedmokrásky považované za všeliek a ľudia verili, že nosia šťastie. Nežné biele rastlinky obsahujú cenné minerálne látky, ovocné kyseliny, proteíny aj aminokyseliny, antioxidačné flavonoidy, hydratačné polysacharidy a ďalšie látky, vďaka ktorým majú priaznivý vplyv na náš organizmus. Vďaka ich omladzujúcim účinkom na pleť sa z nich už v renesancii pripravovali elixíry krásy. Odvary zo sušených sedmokráskových kvetov sa už po stáročia využívajú v ľudovom liečiteľstve aj vnútorne.

Výťažok zo sedmokrásky napomáha upokojeniu, hydratácii, rozjasneniu a omladeniu pleti.

Sedmokrásky do našej kozmetiky si sami ručne zbierame v čistom prostredí záhrad a lúk. Zapájajú sa všetci zamestnanci naprieč celou firmou a do produktov sa tak dostanú kvietky zo všetkých krásnych kútov Čiech a Slovenska.

Po starostlivom zbere sa musia bylinky kvalitne usušiť a potom z nich v našej výrobe vznikne najdôležitejšia časť našich produktov - sedmokráskový extrakt plný krásy.

Ako ho získavame? Ak vyrábame sprchovací gél alebo šampón potrebujeme použiť extrakt, ktorý je rozpustný vo vode a ten vzniká extrakciou v liehu alebo propylénglykolu. Ak vyrábame telový alebo pleťový olej alebo balzam na pery potrebujeme použiť extrakt, ktorý je rozpustný v oleji a ten získame procesom macerácie, pri ktorom sa sušená bylinka naloží do oleja vysokej kvality a nechá sa macerovať po dobu 3 až 4 týždňov. Počas tej doby sa bylinka s olejom premieša a jej aktívne látky sa tak dostanú priamo do daného oleja. Olej vďaka tomu získa špecifické terapeutické vlastnosti a účinky.

 

 

Naši sedmokrásky obľúbenci:

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.