Tento víkend prebiehajú DNI Marianne - ZĽAVA 20%, jarné zľavy, 3 + 1 na Pivnú kozmetiku a doprava nad 35 € ZADARMO. Naše predajne sú dočasne zatvorené.

Netestujeme na zvieratách

Netestujeme na zvieratách - sme prvým držiteľom medzinárodného certifikátu Human Cosmetics Standard v Čechách. S radosťou sme sa tak ocitli v spoločnosti značiek ako Melvita, Ecover, Marks and Spencer, Lush, Sanoflore, The Body Shop a ďalších ... Humánny kozmetický štandard (Humane Cosmetics Standard - HCS) je jediný celosvetovo platný certifikát udeľovaný kozmetickým spoločnostiam, ktorých výrobky (vrátane jednotlivých zložiek) nie sú testované na zvieratách.

Držiteľom certifikátu sme už od roku 2009 a sme veľmi radi, že vďaka spoločným aktivitám organizácií bojujúcich proti testovaniu na zvieratách, sa od roku 2013 v Európskej únii už testovať kozmetické suroviny na zvieratách nesmie (kozmetické výrobky sa v EÚ na zvieratách nesmú testovať už od roku 2003) ..

V čom má teda náš certifikát naďalej zmysel ..? Ako držitelia tohto certifikátu nesmieme s našimi produktmi obchodovať v krajinách, ktoré testovanie na zvieratách naopak vyžadujú. V roku 2015 sme práve z tohto dôvodu odmietli finančne mimoriadne zaujímavý obchodný projekt exportu našej kozmetiky do Číny. Práve predaj kozmetiky v Číne je dôvodom, prečo niektoré známe kozmetické značky o certifikát HCS prišli.

Viac informácií o certifikáte HCS nájdete na www.netestovanonazviratech.cz

www.netestovanonazviratech.cz

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobních údajů.