-20 % na Hviezdu mesiaca: Toaletná voda Lúka za 22,80

Bez testov na zvieratách!

Sme prvým držiteľom medzinárodného certifikátu Leaping Bunny v Čechách.

 

 

V Manufakture milujeme nielen kvalitu, tradície, ručnú prácu a prírodné ingrediencie, ale, samozrejme, aj zvieratá!
Ako 1. česká značka sme už v roku 2009 získali jediný celosvetovo uznávaný certifikát Leaping Bunny (predtým známy ako Human Cosmetics Standard HCS) udeľovaný organizáciou Cruelty Free International.

Táto nezávislá nezisková organizácia už desiatky rokov s obrovským nasadením a v špecializovanom tíme odborníkov usilovne pracuje na celosvetovom ukončení experimentov na zvieratách. Bojuje proti zbytočnému testovaniu a aktívne nabáda k využívaniu moderných alternatívnych metód, vzdeláva, vykonáva vedecké a právne expertízy, aktívne sa podieľa na zmenách legislatívy, inšpiruje celý svet k lepšej budúcnosti pre zvieratá. Sme hrdí, že môžeme byť jej súčasťou.

 

Na čo nás certifikát Leaping Bunny zaväzuje?

♥ Netestovať výrobky ani jednotlivé kozmetické suroviny na zvieratách a nezadávať testovanie iným subjektom kdekoľvek na svete (v EÚ sa kozmetika a kozmetické suroviny nesmú testovať už od roku 2013)

♥ Monitorovať dodávateľský reťazec všetkých surovín využívaných na výrobu kozmetiky

♥ Povoliť nezávislé kontroly

Dodržiavať všetky ustanovenia o netestovaní na zvieratách, vrátane kritérií Leaping Bunny

Pravidelne prispievať na aktivity Cruelty Free International podielom z obratu

Prečo je na niektorých obaloch Manufaktura iné logo so zajačikom ako oficiálne logo LEAPING BUNNY?

Na základe interného rozhodnutia sme sa v roku 2023 rozhodli na obalových grafikách našich produktov využívať iba texty, logá, symboly a piktogramy, ktoré sú v našom výhradnom vlastníctve a nad ktorými máme vlastnú 100% kontrolu.

Dôvodom je eliminácia akýchkoľvek možných rizík súvisiacich s prípadnou nutnosťou sťahovať výrobky z trhu alebo likvidovať/prelepovať obaly (k tomuto rozhodnutiu nás viedli negatívne skúsenosti s náhlymi zmenami legislatívy s dopadmi na značenie obalov v minulosti).

Na našom prístupe k testovaniu na zvieratách toto rozhodnutie, samozrejme, nič nemení, aj naďalej sme hrdými členmi „LEAPING BUNNY“ rodiny a sme radi, že finančná čiastka, ktorú za využívanie certifikátu platíme, slúži na ukončenie testovania na zvieratách na celom svete.

Naša značka (a teda aj VŠETKY NAŠE PRODUKTY) sú samozrejme CRUELTY FREE - presvedčiť sa môžete na oficiálnom zozname značiek https://crueltyfreeinternational.org/leapingbunny.

TÁTO DATABÁZA JE JEDINOU 100% ISTOTOU, ŽE ZNAČKA JE SKUTOČNE DRŽITEĽOM CERTIFIKÁTU.

 

S láskou k prírode a zvieratám,
vaša MANUFAKTURA

Naše tipy

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.