Nepremeškajte! -20 % na bestseller Pleťový booster Sedmokráska

4 kroky letnej starostlivosti po opaľovaní

Naša pleť a pokožka je v lete vystavená vplyvom, ktoré ju môžu oslabiť. Pobyt na slnku a v klimatizovaných priestoroch pokožku vysúša a UV žiarenie spôsobuje predčasné starnutie. Suchá pleť je potom náchylná a môže sa veľmi rýchlo zmeniť na status „citlivá pleť“. Ako sa o pleť starať, aby bol jej stav aj v lete čo najlepší? Hydratácia je základ.

 

1) Čo tak začať hydratáciou už v sprche?

Absolútna „must have“ po opaľovaní? Ošetrujúci sprchovací a kúpeľový olej Marhuľa s marhuľovým a mandľovým olejom. Zaistí hydratačnú starostlivosť už počas umývania a bude Vašu pokožku jemne rozmaznávať.

Ošetrujúci sprchovací a kúpeľový olej Marhuľa

Hydratačné sprchovacie gély sú ideálnou celoročnou voľbou pre všetkých, ktorí trpia suchou pokožkou. Avšak v lete, keď sme často vystavovaní priamemu slnku, sprchovacie gély po opaľovaní obzvlášť oceníme.

 

2) Hydratácia regenerácie pokožky: Telové oleje a telové mlieka

Správny krém po opaľovaní by mal hydratovať, zvláčňovať, chrániť pred UV žiarením, spomaľovať starnutie, upokojovať a regenerovať. V zložení mlieka po opaľovaní hľadajte upokojujúci panthenol, regeneračné prírodné oleje, omladzujúce ceramidy a ďalšie účinné látky. Náš favorit v starostlivosti o pokožku v lete je Anti-pollution & Anti-aging telové mlieko LÚKA.

Sprchový gél & šampón Sedmokráska – rodinné balenie

Anti-pollution & Anti-aging telové mlieko LÚKA

Olej na starostlivosť o pleť, vlasy a pokožku Marhuľa

Náš tip! BIO marhuľový olej

Prepadnite kúzlu multifunkčného oleja! Za studena listovaný BIO marhuľový olej je vhodný na starostlivosť nielen o telo, ale aj na vlasy a pleť! Vďaka jedinečnej BIO kvalite obsahuje mimoriadne vysoké množstvo vitamínov a minerálov. Poskytne Vašej pokožke aj vlasom zamatové pohladenie a výdatnú dávku hydratácie a regenerácie nielen po slnení. Tento telový olej je možné využiť aj ako masážny olej.

3) Dajte pleti napiť

Slnko má pre nás priaznivé, ale zároveň aj nepriaznivé účinky. Potrebujeme ho pre našu zdravú psychiku, chceme mať zdravo opálený vzhľad a načerpať vitamín D. Zároveň však musíme myslieť na to, že pobyt na slnku pokožku vysušuje a namáha. Doprajte svojej pleti intenzívnu a hĺbkovú hydratáciu. O to sa postará pleťová starostlivosť anti-pollution kozmetika LÚKA a nežná starostlivosť Sedmokráska.

Hydratačné sérum, ľahký fluid (skvelá alternatíva ako denný krém alebo hydratačný krém na suchú pleť) spoločne s hydratačnou pleťovou hmlou dajú pleti „napiť“ a zároveň ju ochránia pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia, medzi ktoré patrí aj spomínané UV žiarenie. Navyše! Majú tiež anti-age účinok.

Anti-pollution & Anti-aging pleťové sérum LÚKA

Anti-pollution ochranná pleťová hmla LÚKA

Hydratačný pleťový fluid Sedmokráska

Exkluzívny pleťový olejový elixír Sedmokráska

Omladzujúca protivrásková & liftingová maska Ruža & Žriedlová soľ

4) A nakoniec niečo navyše: Maska na tvár, krk aj dekolt

Nezabudnite na pleťovú masku! Hodiť sa Vám bude niečo naozaj výživné a exkluzívne. Reč je o pleťovej maske Ruža, ktorá bola vyvinutá okrem tváre aj na oblasť krku a dekoltu. Viac si o nej môžete prečítať v jednom z článkov na našom blogu. Možno práve ona bude Vaša najlepšia pleťová maska…

Rada na záver: každý deň používajte ochranu proti slnku – opaľovací krém, krém s SPF ochranou alebo prírodnými UV filtrami a nezabúdajte na pitný režim (dobre sa Vám bude dodržiavať s výbornou domácou limonádou).

 

Krásne dni plné slnka a spokojnej pleti praje Manufaktura!

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.