Nepremeškajte! -20 % na bestseller Pleťový booster Sedmokráska

Ako sa piekla edícia Vanilkový rožok so Shopaholic Nicol

Nazrite s nami do zákulisia toho, ako vznikala vianočná edícia kozmetiky v úzkej spolupráci so známou českou influencerkou Shopaholic Nicol. Zaujímavosti z priebehu príprav sa dozviete v rozhovore s našou kreatívnou riaditeľkou Bárou Čechovou.

Darčeková sada VANILKOVÝ ROŽOK
Exkluzívna mini kolekcia Vanilkový rožok, ktorú sme pre Vás pripravili v spolupráci s influencerkou Shopaholic Nicol

Ako sa piekli Vanilkové rožky?

Tradične netradičná mini vianočná kolekcia, ktorá vonia po vanilke a dokonale vystihuje obľúbené české vianočné pečivo je tento rok pre Manufakturu úplnou premiérou. Limitovaný rad Vanilkový rožok vznikol v spolupráci so známou českou influencerkou Shopaholic Nicol. Na jej uvedenie sme vyspovedali kreatívnu riaditeľku Báru Čechovú, ktorá nám prezradila zaujímavosti zo zákulisia.

 

Kto prišiel s nápadom na spoločnú kolekciu?

Ako prvá prišla s týmto krásnym nápadom sama Nikol. Práve nedávno, keď som vo výrobe prvýkrát v rukách držala kompletný balíček so všetkými produktmi, mi preletela hlavou spomienka na spoločné letné popoludnie pri rieke pod oknami našich kancelárií v auguste 2022. Práve vtedy sme s Nikol túto tému prvýkrát riešili. Prišlo mi to v tej chvíli ako malý zázrak. Mala som pocit, že to bolo pred pár dňami a zrazu som mala celú skutočnú kolekciu pred sebou.

Bolo náročné túto kolekciu v Manufakture „presadiť“?

Museli sme s kolegami veľa diskutovať, ale bolo fajn, že sa nápad všetkým páčil a skôr sme hľadali cesty, ako ho zrealizovať. Bolo potrebné brať do úvahy našu štandardnú limitovanú kolekciu, s ktorou tradične vychádzame 1. septembra, a ktorá je našou hlavnou vianočnou témou do konca roka. Zároveň sme museli zohľadniť časovú náročnosť vývoja a otestovania receptúr, výrobné technológie pre nové typy produktov, navrhnúť systém spolupráce po ekonomickej stránke, pripraviť kvalitnú zmluvu atď. Od nápadu po výrobu prvých šarží sme na to mali rok, čo sa môže zdať ako dlhá doba, ale verte, že nie je. Je skvelé, že sa všetci kolegovia maximálne snažili, aby sme to spoločne zvládli.

 

Aká bola spolupráca s Nikol?

Krásna, príjemná, pohodová… Naozaj. Hneď potom, čo sme sa na uvedení kolekcie spoločne dohodli, sa Nikol stretla s našimi vývojármi. Spoločne sme diskutovali o koncepte kolekcie, zvolili hlavné ingrediencie (výťažky z mandlí a vanilky) a prediskutovali produkty z hľadiska  účinkov, vône, konzistencie, obalov… Onedlho sme sa už spoločne vybrali k parfumérom vyberať z mnohých parfumov (nakoniec z 54 vzoriek), aby sa mohli naši vývojári pustiť do prvých variant receptúr. Nikol vzorky priebežne skúšala a komentovala, aby sme sa postupne spoločne dostali k najlepšiemu variantu.

 

„Najväčším orieškom pri vzniku kolekcie Vanilkový rožok bol prekvapivo výber parfumu“.

Prírodná sviečka zo sójového vosku s vôňou VANILKOVÝ ROŽOK
Kúzelná prírodná sviečka z limitovanej edície VANILKOVÝ ROŽOK
Darčeková sada VANILKOVÝ ROŽOK
Exkluzívna mini kolekcie Vanilkový rožok, ktorá dokonale prevonia pokožku aj celú domácnosť

Čo bolo najväčším „orieškom“?

Prekvapivo parfum. Vanilkové vône sú pomerne problematické a nájsť zaujímavý parfum, ktorý bude príjemný väčšine, dokáže „prekryť“ prirodzenú arómu rastlinných základov, bude stabilný a kompatibilný s našimi receptúrami nebolo úplne jednoduché. Ďalším orieškom bola sprchovacia pena, ktorá je v našom poňatí v mechanickom speňovači bez hnacích plynov. Dosiahnuť voňavú krémovú penu, bohatú na aktívne látky a príjemnú k pokožke, bolo náročné. Ale podarilo sa!

 

Ako vznikal design?

Prianím Nikol bolo, aby kolekcia dizajnovo korešpondovala s Manufakturou a aby hlavný motív nakreslila naša dvorná výtvarníčka Diana. Zároveň, aby kolekcia mala jednoduchý, čistý a minimalistický design s motívom rožkov. Pokúsili sme sa toto krásne zadanie čo najlepšie splniť spolu s našou internou grafičkou Aničkou a mali sme veľkú radosť, že sme sa „trafili“ takmer na prvýkrát. O niečo náročnejšia bola potom samotná realizácia obalov, pretože takmer každý sa vyrábal v inej tlačiarni, inou technológiou, čo je ťažké z hľadiska zladenia farebnosti, ale nakoniec sa to podarilo.

 

Môžeme sa v budúcnosti tešiť na nejakú ďalšiu spoločnú kolekciu?

Nechajme sa prekvapiť 😊

Kolekcia Vanilkový rožok

Vianočne nostalgická, nežne sa starajúca, voňajúca po mandliach a vanilke… Taká je exkluzívna mini kolekcia Vanilkový rožok, ktorú sme pre Vás pripravili v spolupráci s influencerkou Shopaholic Nicol.
Je inšpirovaná jej milovaným vianočným pečivom, vášňou pre sladko hrejivé vône a obľúbenými produktmi, bez ktorých si nevie predstaviť zimné mesiace.
Nikol sa v spolupráci s naším vývojovým oddelením podieľala na receptúrach, výbere vône i obalov, testovaní aj designu.

Pár slov od Nikol

„Pri privoňaní k produktom z tejto limitovanej kolekcie, by sa na človeka mala preniesť kúzelná vianočná atmosféra. Som neskutočne vďačná, že som mala možnosť vytvoriť túto voňavú limitovanú kolekciu s mojou srdcovou značkou Manufaktura. A verím, že budú zákazníci z produktov nadšení, rovnako ako sme my.“

Limitovaná edícia Vanilkový rožok
Vanilkový extrakt sa získava z vanilkového struku a má hydratačné, upokojujúce a antioxidačné účinky

Aké produkty kolekcia Vanilkový rožok ponúka?

♥ Bohatú krémovú sprchovaciu penu

♥ Zvláčňujúci & hydratačný krém na ruky

♥ Ošetrujúci & výživný olej na pery

♥ Aromatickú sviečku zo sójového vosku

Všetko je vysoko prírodné, sprevádzané podmanivou zamatovo jemnou vôňou, vegánske a, samozrejme, lokálne vyrobené. Súčasťou kolekcie je aj darčeková sada všetkých produktov v rozkošnej papierovej krabici.
Kozmetika obsahuje výťažky z vanilky a mandlí – ingrediencií, ktoré sa pri pečení krehkých vanilkových rožkov tradične používajú.
Vanilkový extrakt sa získava z vanilkového struku a má hydratačné, upokojujúce a antioxidačné účinky.
Mandle sú do receptúr zapracované formou zvláčňujúceho a výživného mandľového oleja.

Spríjemnite si chladné zimné večery, užite si mágiu vianočného času a atmosféru voňavého pečenia cukroviniek kedykoľvek budete mať chuť…

Limitovaná edícia Vanilkový rožok

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.