-20 % na Hviezdu mesiaca: Toaletná voda Lúka za 22,80

Ako sa zbaviť celulitídy a strií

Celulitída a strie sú ovplyvnené predovšetkým genetikou, hormónmi a životosprávou. Prejavy pomarančovej kože i strií môžeme aj napriek tomu do istej miery ovplyvniť – špeciálnymi masážami, dôrazom na zdravý životný štýl a pravidelným používaním sér a krémov na celulitídu, ktoré napomáhajú prekrviť, spevniť a vyhladiť pokožku.

Ako sa zbaviť celulitídy a strií – Manufaktura
Prejavy pomarančovej kože i strií môžeme do istej miery ovplyvniť špeciálnymi masážami, dôrazom na zdravý životný štýl a pravidelným používaním sér a krémov na celulitídu.

Pýtate sa, ako sa čo najrýchlejšie zbaviť celulitídy? Odpoveď je jednoduchá: Za týždeň to nebude. Chce to naozaj trpezlivosť a čas. Spoločne sa však pozrieme na to, čo na celulitídu platí všeobecne.

Čo je celulitída a pomarančová koža?

Celulitída by sa dala popísať ako porucha podkožného tkaniva, ktorá je spôsobená lymfatickými zmenami. Prejavuje sa priehlbinami a hrbolčeky na povrchu pokožky, ktorá potom pripomína pomaranč – preto sa jej tiež inak hovorí „pomarančová koža“. V odbornej literatúre sa prípadne stretnete aj s názvom lipohypertrofia.

Z rôznych štúdií vyplýva, že boj s celulitídou a pomarančovou kožou stretne až 90 % žien. Preto nezúfajte a skúste tento estetický problém prijať ako normálny jav, ktorý súvisí so ženskosťou.

 

Ako vzniká celulitída?

Príčiny celulitídy nie sú úplne známe, iba sa špekuluje o faktoroch, ktoré ju môžu spôsobovať. Vo väčšine prípadov ide o kombináciu viacerých faktorov naraz. Medzi najčastejšie patrí napríklad zlá životospráva, hormóny, genetika, nadmiera stresu a nedostatok pohybu.

Zoštíhľujúce sérum 2v1 proti striám a celulitíde

Ako sa zbaviť celulitídy a strií – Manufaktura

Ako vyzerá celulitída?

Podľa stupňa viditeľnosti je možné celulitídu rozdeliť do niekoľkých štádií. Urobte si test, vďaka ktorému ľahko zistíte, ako ste na tom - stačí stlačiť kožu na stehne medzi palcom a ukazovákom.

1. stupeň: Celulitída je viditeľná len pri stlačení kože na stehnách, bruchu a/alebo zadku.
2. stupeň: Bežne viditeľná v problémových partiách.
3. stupeň: Výrazne viditeľná v akejkoľvek pozícii. Na dotyk môžu byť cítiť aj hrbolčeky.
4. stupeň: Výrazne viditeľná, dochádza k nevratným zmenám svalstva a koža môže byť aj bolestivá.

8 tipov, ako sa zbaviť celulitídy na stehnách a na zadku

Teraz vám predstavíme desatoro zásadných aj drobných tipov, čo pomáha na celulitídu:

1. Nemajte príliš veľké očakávania
2. Jedzte zdravo – zaraďte do jedálnička viac vlákniny, čerstvej zeleniny a ovocia
3. Dodržujte pitný režim a hydratujte pokožku
4. Cvičte a hýbte sa – vhodná je napr. svižnejšia či dlhšia chôdza
5. Obmedzte alkohol, príp. fajčenie
6. Vyhýbajte sa stresu
7. Snažte sa často masírovať oblasti, kde sa celulitída najviac objavuje
8. Používajte vhodnú kozmetiku na spevnenie pokožky

Berte, prosím, na vedomie, že kvalitná kozmetika dokáže stav pokožky výrazne zlepšiť, ale príčinu vzniku celulitídy neodstráni. Maximálneho zlepšenia docielite zapojením všetkých vyššie uvedených tipov.

Jednoduchou procedúrou na celulitídu, ktorú si môžete dopriať pravidelne a v pohodlí domova, je telový peeling.
Na masáž proti celulitíde skvele poslúži napr. zjemňujúci soľný peeling so žriedlovou soľou a mandľovým olejom.

Starostlivosť o pokožku s celulitídou alebo Ako na celulitídu doma!

Sprchovanie v striedavo teplej a studenej vode

Sprchovanie teplou a studenou vodou vyžaduje odvahu, ale oplatí sa. Začnite pokojne aj po veľmi krátkych intervaloch, aby ste si na chlad postupne zvykli. Striedaním teploty skvele prekrvíte pokožku a postupom času ju tiež spevníte. Podporíte aj svoj lymfatický systém v boji proti celulitíde.

TIP: Na prekrvenie pokožky pomáha aj masážna rukavica, lufa alebo jemná umývacia žinka.

 

Peeling pre hebkú a žiarivú pokožku

Jednoduchou procedúrou na celulitídu, ktorú si môžete dopriať pravidelne a v pohodlí domova, je telový peeling. Vyživujúca peelingová masáž dokonale odstráni odumreté kožné bunky a nečistoty a zanechá vašu pokožku zamatovo jemnú a žiarivú.

Na masáž proti celulitíde skvele poslúži napr. zjemňujúci soľný peeling so žriedlovou soľou a mandľovým olejom, ktorý neobsahuje konzervanty a fantasticky vonia medovkou – doprajte si zamatovo jemnú pokožku a aromaterapiu v jednom!

Viete, kedy si peeling užijete najviac? Počas teplého kúpeľa! Zmytím peelingu z pokožky a rozpustením vo vode totiž vznikne aromatický olejový kúpeľ pre perfektný odpočinok.

TIP: Pokiaľ máte doma mletú kávu, trstinový cukor, kokosový olej a škoricu, môžete si skúsiť vyrobiť aj domáci kávový peeling na celulitídu.

Zoštíhlenie, minimalizácia strií a vyhladenie pokožky 2v1

Na dôkladný peeling pokožky je vhodné nadviazať starostlivým vmasírovaním krému alebo gélu proti celulitíde a na strie.

Medzi unikátne prípravky na celulitídu a strie patrí napr. zoštíhľujúce sérum 2v1 proti striám a celulitíde s účinnou prírodnou látkou PROVISLIM™ (ocenenou na svetovej výstave v Miláne) a STRIOVER™, vďaka tejto patentovanej látke je vhodné používanie séra aj v priebehu tehotenstva, ako prevencia vzniku nových strií.

Klinické testy totiž preukázali, že unikátne sérum pri pravidelnom používaní:

  • Znižuje výskyt pomarančovej kože až o 39,5 %
  • Redukuje objem stehien až o 1 cm
  • Spevňuje problémové partie až o 48 %
  • Zvyšuje pružnosť a pevnosť pokožky
  • Pôsobia preventívne proti vzniku strií a zároveň existujúce strie (červené aj biele) sú už po 28 dňoch menej viditeľné
Ako sa zbaviť celulitídy a strií – Manufaktura
Medzi unikátne prípravky na celulitídu a strie patrí napr. zoštíhľujúce sérum 2v1 proti striám a celulitíde s účinnou prírodnou látkou PROVISLIM™ a STRIOVER™.
Vinná kozmetika Manufaktura
Doplňte sérum proti striám a celulitíde ďalšími produktmi z Vinnej kolekcie.

Zoštíhľujúce a spevňujúce sérum tiež obsahuje olej z pupočníka ázijského pre lepšie hojenie rán a celistvosť pokožky, kofeín na zníženie viditeľnosti jaziev a celkové zlepšenie pleti. Hroznový olej, extrakt a výťažky z vína regenerujú, hydratujú, omladzujú a zlepšujú elasticitu pokožky.

Za mesiac vo forme

Pokiaľ bojujete s celulitídou, trápi vás nejaký ten centimeter navyše alebo by ste sa radi rozlúčili so striami, potom je špeciálna receptúra zoštíhľovacieho séra pre vás ideálna – je nabitá aktívnymi látkami, ktoré dokážu vyriešiť hneď niekoľko estetických problémov naraz.

Skúste mesačnú kúru s unikátnym sérom na celulitídu a strie a dajte nám vedieť, ako ste spokojní.

Spoločne to zvládneme! 🙂
Vaša Manufaktura

Mohlo by vás zaujímať

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.