Hviezda mesiaca so zľavou 20 %: Sprchovací gél Sedmokráska

Buďte hviezdou záhradných párty a grilovačiek

Slniečko a pekné počasie nám umožňuje tráviť celé dni vonku… Záhradné posedenie s priateľmi a rodinou láka na grilovanie. Okrem dobrého jedla k záhradnej párty patrí aj dobré pitie. Milujete osviežujúce domáce limonády alebo drinky? Potešíme Vás dnešnými tipmi, v ktorých objavíte niekoľko receptov na vynikajúce alko aj nealko domáce limonády a drinky.

Sirup z ružových kvetov

Poctivé sirupy plné prírody na domáce limonády

V našom sortimente ponúkame okrem kozmetiky aj poctivé husté sirupy, ktoré sú vyrábané s láskou podľa tradičných receptúr v podhorí Jizerských hôr. Báječne sa hodia na prípravu domácich limonád a na ochutenie teplých i studených nápojov alebo kokteilov.

Vyberte si z našej ponuky podľa Vašej chuti…

Vynikajúci bazový sirup z čerstvých BIO kvetov, voňavý ružový sirup s obsahom kvetov ruže stolistej,  príjemne štipľavý zázvorový sirup z vybraného BIO zázvoru alebo osviežujúci malinový sirup, ktorý Vás svojou chuťou vráti do detských rokov na babičkinu záhradu…

Žiadne „éčka“ a umelé sladidlá

Poctivé sirupy českej výroby neobsahujú žiadne umelé sladidlá ani farbivá, sú plné prírodných antioxidantov, vitamínov a minerálov a obsahujú vysoký podiel ovocia, extraktov a ďalších zdraviu prospešných látok.

Naše osvedčené recepty na chutné malinovky a koktaily

Sirup z ružových kvetov

1. RUŽOVÝ SIRUP

Ružonáda (nealko drink)

Na prípravu ružovej malinovky budete potrebovať najlepšie vychladenú perlivú vodu, ktorú stačí zmiešať s ružovým sirupom v pomere 1:10. Podávajte s ľadom a plátkami čerstvého bio citróna.

 

Zamilované bublinky (alko drink)

Na dno sektového pohára nalejte ružový sirup a dolejte suchším sektom alebo Proseccom. Dozdobte jahodou alebo plátkami ruží a ihneď podávajte. Na zdravie!

 

Vášnivý Gin & Tonic (alko drink)

Na dno vysokého pohára s ľadom nalejte ružový sirup, 40 ml kvalitného ginu a tonik najlepšie v pomere 1:1, 1:2, 1:3 alebo 2:3 - záleží na Vašej chuti. Ozdobte vetvička rozmarínu a plátkom citróna a ruží.

Osviežujúci malinový sirup

2. MALINOVÝ SIRUP

Malinový Kir (alko drink)

Na dno vychladeného sektového pohára nalejte 1cl malinového sirupu a dolejte 15cl vychladeného kvalitného sektu, zľahka premiešajte, prípadne dozdobte čerstvými malinami a lístkom mäty.

 

Malinové leto (nealko drink)

V namrazenom vyššom koktailovom pohári premiešajte 5cl bieleho rumu, 2cl malinového sirupu, 8cl čerstvej pomarančovej šťavy a doplňte ľadovou triešťou alebo sódou s ľadom. Ozdobte malinami a plátkom pomaranča.

Malinový ľadový čaj (nealko drink)

Uvarený a vychladený čierny alebo ovocný čaj ochuťte malinovým sirupom (najlepšie v pomere 1:8) a čerstvo vylisovanou citrónovou šťavou. Podávajte s ľadom, malinami a plátkami citrónov.

 

Domáca malinovka (nealko drink)

Malinový sirup zalejte vo väčšom sklenenom džbáne perlivou vodou (v pomere 1:10). V pohári roztlačte 4-5 malín, dolejte vopred pripravenou malinovkou a podávajte s ľadom a lístkom mäty alebo medovky. Nebudete sa stačiť čudovať, ako rýchlo zmizne zo stola…

 

Malinový Kir

Vynikajúci bazový sirup z čerstvých BIO kvetov a zázvorový sirup z vybraného BIO zázvoru.

Osviežujúci sirup Jahoda a Bazový kvet

3. JAHODOVÝ SIRUP

JAHODOVO BAZALKOVÁ LIMONÁDA: (nealko drink)

Dávkujte jahodový sirup v pomere 1:10 so studenou perlivou alebo neperlivou vodou. Doplňte ľadom, plátkami citróna, lístkami bazalky, čerstvými jahodami a na svete je dokonalá limonáda, ktorá sa pije vždy do dna.

 

JAHODOVÉ MOJITO (alko drink)

Do vysokého pohára vhoďte niekoľko lístkov mäty, dva plátky limetky a všetko roztlačte drevenou paličkou. Pridajte biely rum, jahodový sirup, naplňte ľadom, zalejte perlivou vodou a premiešajte. Dozdobte čerstvými jahodami a vychutnajte si obľúbené mojito trochu inak.

Sirup z kvetov bazy čiernej

4. SIRUP Z BAZY ČIERNEJ

BAZOVÝ HUGO (alko drink)

Do vysokého pohára s ľadom dáme čerstvé bylinky (čerstvá mäta/medovka), šťavu a na plátky nakrájaný BIO citrón, pridáme 0,1 cl bazového sirupu, sódu. Premiešame a všetko zalejeme Proseccom.

 

HORÚCA BAZA (nealko drink)

Ideálny nápoj PRE CHLADNEJŠIE ZÁHRADNÉ VEČERY – bazový sirup s horúcou vodou zrieďte v pomere 1:10, s kôrou z BIO citróna, klinčekmi a plátkom jabĺk.

Prajeme dobrú chuť a na zdravie!

Vaša Manufaktura

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.