Medzinárodný deň žien: -20 % na šumivé bomby do kúpeľa

Máme radi zvieratá

Sedmokráskové EKO krémy
Naša kozmetika značky MANUFAKTURA nie je testovaná na zvieratách.

Príroda je pre nás nekonečným zdrojom inšpirácie. Premieta sa v receptúrach našej kozmetiky (využívame české pivo, víno, karlovarskú žriedlovú soľ, byliny a ovocie typické pre české záhrady a lúky), prírodné motívy zdobia obaly našich výrobkov a jej ochrana je pre nás pri podnikaní veľmi dôležitá už od samého začiatku fungovania Manufaktury . Jednou z tém, ktorej sa dlhodobo venujeme, je ochrana zvierat. Čo pre nich konkrétne robíme a ako to máme s testovaním našej kozmetiky?

 

Naše hrdé prvenstvo

Naša kozmetika značky MANUFAKTURA nie je testovaná na zvieratách. Ako 1. česká firma sme získali jediný medzinárodne uznávaný certifikát Human Cosmetics Standard o netestovaní na zvieratách. Teší nás, že sme sa ocitli v spoločnosti ďalších svetových značiek.

Držiteľmi certifikátu sme už od roku 2009 a sme veľmi radi, že vďaka spoločným aktivitám organizácií bojujúcich proti testovaniu na zvieratách, sa od roku 2013 v Európskej únii už testovať kozmetické suroviny na zvieratách nesmú (kozmetické výrobky sa v EÚ na zvieratách nesmú testovať už od roku 2003).

Čo je to vlastne HCS certifikát?

Humánny kozmetický štandard (Humane Cosmetics Standard – HCS) je jediný celosvetovo platný certifikát udeľovaný kozmetickým spoločnostiam, ktorých výrobky VRÁTANE JEDNOTLIVÝCH KOZMETICKÝCH SUROVÍN nie sú testované na zvieratách.

Naša pravidelná zákazníčka mačka Mimi
Pravidelná zákazníčka Mimi
Králičie modelka Pupina
Naša modelka Pupina
Naše kolegyne Toive
Psie kolegyne Toive

Jedným podpisom bližšie k slobode zvierat

Pokiaľ ani Vám téma slobody zvierat nie je ľahostajná, zapojte sa do podpísania celoeurópskej petície organizácie Slobody zvierat, ktorá statočne bojuje za život bez zbytočných a nehumánnych pokusov na zvieratách.

Viac info na: svobodazvirat.cz

Niektorých kolegov do práce často sprevádzajú ich psí maznáčikovia.
Niektorých kolegov do práce často sprevádzajú ich psí maznáčikovia – v expedícii často pomáha Roxy.

Naši chlpatí pomocníci

Asi nie je prekvapením, že je naša firemná politika „dog friendly“. Niektorých kolegov do práce často sprevádzajú ich psí maznáčikovia a nám potom robia radosť pri práci. Je krásne sa na chvíľu odreagovať pohľadom na nemé duše, ktoré vyžarujú toľko pozitívnej energie… Veľmi nás ich prítomnosť baví a oni chodia do práce s nadšením… ?

 

Sú naše produkty vegánske?

Klasické živočíšne produkty v našej kozmetike nevyužívame. Väčšina našich kozmetických produktov je 100% vegan. Vo veľmi malej miere však používame 2 živočíšne ingrediencie, ktorých získavanie nijako neškodí pôvodcom, teda živočíchom. Ide o tzv. druhotné živočíšne ingrediencie – včelí vosk a lanolín (tuk z ovčej vlny). Hoci sú tieto ingrediencie získavané šetrným spôsobom, nie sú vegánmi tolerované.

A ako to máte vy? Vyhľadávate produkty s vegánskym zložením a kozmetiku netestovanú na zvieratách?

Ak áno, nedávno sme na našom blogu zverejňovali tip na skvelú vegánsku vlasovú starostlivosť s vínnou révou v článku 2 kroky pre objem a lesk vlasov. Tipy na ďalšiu vegánsku kozmetiku na starostlivosť o vlasy nájdete v našej kategórii Vlasy.

 

Prajeme krásne dni

Vaša Manufaktura

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.