Nepremeškajte! -20 % na bestseller Pleťový booster Sedmokráska

Marhuľa v novom: Rozhovor s kreatívnou riaditeľkou Manufaktury

1.6. uvádzame vylepšený kozmetický rad Marhuľa a kto iný by nám o celom refite mohol prezradiť viac ako kreatívna riaditeľka Bára Čechová, ktorá sa v Manufakture už takmer 19 rokov podieľa na vzniku produktov od prvej myšlienky, cez zloženie, design až po spôsob prezentácie.

Prečo sme sa rozhodli predstaviť kolekciu Marhuľa v novom?

K refitom našich stálych radov, v rámci ktorých zohľadňujeme trendy, skvalitňujeme receptúry a vylepšujeme design, pristupujeme pravidelne. Kolekciu Marhuľa sme prvýkrát predstavili už v roku 2013. Po 10 rokoch, ktoré uplynuli od jej prvého uvedenia, si táto výnimočne obľúbená kolekcia zaslúžila vylepšenie.

 

Aké zmeny si zákazníci všimnú najskôr?

Hneď na prvý pohľad zákazníci zaznamenajú nový, veľmi čistý a jednoduchý design. Už tradične sme využili botanické motívy od skvelej výtvarníčky Diany Delevovej. Jej šťavnaté marhuľové akvarely takmer nabádajú na zahryznutie.

A čo zloženie?

To je samozrejme najdôležitejšie! Nadviazali sme na pôvodné, časom overené základy, ponechali veľmi obľúbený parfum a obsah marhuľových výťažkov. Receptúry vybraných produktov sme obohatili o mnoho nových skvelých ingrediencií – napr. o kyselinu hyalurónovú, ovsený olej a beta-glukán, vitamíny A&C, štúdiami overené aktívne látky pre starostlivosť o suché a poškodené vlasy, atď. Nová marhuľová kolekcia je tak výnimočne vhodná počas leta, kedy vlasy aj pokožku zaťažujeme pobytom na slnku, v morskej vode a pod.

 

Zostali receptúry výrobkov stále vysoko prírodné?

Áno, určite. Nové receptúry sú ešte prírodnejšie, obsahujú jemnejšie rastlinné základy, využívajú šetrnejšiu konzerváciu a pod. Zo zloženia sprchovacieho gélu a šampónu sme tiež napríklad odstránili lanolín a nahradili ho rastlinným glycerínom – sú tak teraz vhodné aj pre vegánov.

Mysleli ste pri refite aj na dnes tak populárnu udržateľnosť?

Udržateľnosť je prirodzenou súčasťou Manufaktury a pri vývoji na ňu myslíme vždy. Nová kolekcia má napr. o 1/3 väčšiu fľaštičku na sprchovací gél a šampón (vyrobenú samozrejme v ČR a s podielom recyklátu), väčšiu a užívateľsky príjemnejšiu fľaštičku má aj telové mlieko. Súčasťou kolekcie je aj naďalej tuhé mydlo a tuhý šampón, ktoré vydržia násobne dlhšie. Novinkou je náhradná 1 litrová náplň k sprchovaciemu gélu.

Objavuje sa v rámci refitu kolekcie nejaký nový produkt?

Áno: toaletná voda v obľúbenom balení roll-on do kabelky a potom aj sezónny produkt, ktorý bude v ponuke vždy počas jarného a letného obdobia: hydratačný, osviežujúci a upokojujúci pleťový sorbet. Bez tohto skvelého pomocníka si už neviem predstaviť letnú dovolenku.

 

A otázka na záver

Prečo sme sa vlastne pred rokmi rozhodli využiť marhuľu do kozmetiky?

Milujeme príbehy, tradície, lokálnosť. Marhuľa je pre nás symbolom českého leta – plného slnka, zdravia a spomienok na detstvo. Na využitie v kozmetike sú marhuľové výťažky ideálne. Ponúkajú úžasné regeneračné, upokojujúce, omladzujúce a hydratačné účinky. Čo viac si pre našu kozmetiku priať.

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.