Novinky: Šípky, Nutrikozmetika, Interiérové vône a dalšie... Klub Manufaktura - pripojte sa k nám!

Nové interiérové vône a sila aromaterapie

Už ste sa zoznámili s našimi novinkami? Ide o prekrásne interiérové vône s prírodnými esenciálnymi olejmi, ktoré dokážu neutralizovať nepríjemné pachy, príjemne prevoňať interiér a povzbudiť dobrú náladu. Zaplavte každý kút svojho domova fantastickými tónmi inšpirovanými čistotou prírody. Jedinou aplikáciou sa prenesiete do okúzľujúceho sveta vôní, ktorý Vám spríjemní všetky všedné i nevšedné chvíľky.

Vyskúšajte naše nové interiérové vône a objavte novú vôňu Vášho domova:

Pre radosť & osvieženie

Grep a pomaranč

Fantastická osviežujúca citrusová vôňa s esenciálnymi olejmi z pomaranča, grepu, rasce, anízu a litsea cubeba zahalí Váš domov tónmi sviežej čistoty, povzbudí dobrú náladu, dodá energiu a vitalitu.

 

 100% Antistres

 Levanduľa a Litsea Cubeba

Aromaterapeutická interiérová vôňa s esenciálnymi olejmi levandule a litsea cubeba okamžite prevonia Váš interiér, neutralizuje pachy a napomôže úľave od stresu. Nechajte sa pohltiť 100% prírodnou antistresovou vôňou miešajúcou kúzlo upokojujúcich tónov nostalgickej levandule a osviežujúcej litsey cuceby. Pôsobí pozitívne pri strese a únave, harmonizuje a má antiseptické účinky.

Viete, čo je aromaterapia?

Prírodná metóda, ktorá využíva jedinečné účinky éterických olejov z rastlín na ľudský organizmus. V našej ponuke nájdete výber 100% prírodných esenciálnych olejov vhodných pre kúpele, do arómo-lámp, saunových nálevov, vírivých vaní alebo na masáže.

Esenciálne oleje

Získavajú sa lisovaním, destiláciou alebo extrakciou najrôznejších častí rastlín - kvetov, plodov, listov, kôry a koreňov. Na výrobu iba pár kvapiek rastlinnej silice býva potrebných až kilogram prírodnej suroviny. Vôňa uvoľnená z rastlinných silíc priaznivo pôsobí na psychiku - uvoľňuje, osviežuje, harmonizuje, podporuje koncentráciu a napomáha úľave od stresu. Esenciálne oleje však účinkujú aj na pokožku - hoja, upokojujú, čistia, prekrvujú, napomáhajú regenerácii ...

Ako išiel čas s aromaterapiou

Jej liečebnú silu poznali naši predkovia už pred viac ako 5000 rokmi. Veľkú záľubu vo využívaní vonných olejov mali predovšetkým starí Gréci, Rimania, Číňania i Egypťania. Až v 19. storočí boli rastlinné silice, najmä vo Francúzsku, postupne vedecky analyzované, aby potvrdili účinnosť, ktorá im bola po stáročia prisudzovaná mudrcmi, ľudovými liečiteľmi, lekárnikmi aj lekármi. Za zakladateľa modernej aromaterapie je považovaný francúzsky chemik René Maurice Gattefossé - ten tiež termín AROMATERAPIA prvýkrát použil vo svojej publikácii, ktorá vyšla r. 1937. Ďalšou významnou osobou v oblasti aromaterapie bol francúzsky lekár Jean Valnet, ktorý pomocou esenciálnych olejov liečil vojakov zranených počas druhej svetovej vojny. V dnešnej dobe sa už aromaterapia opiera o nespočetné vedecké štúdie a je považovaná za hlavnú súčasť alternatívnej liečby na celom svete.

A ako môžete aromaterapiu využiť v bežnom živote? Máme tu niekoľko tipov od našej vývojárky Terky Růžičkovej:

Relaxačné kúpele

Prispievajú k celkovej relaxácii organizmu a majú aj blahodarné účinky na pokožku.

Ako na to?
Rozmiešajte 5 - 10 kvapiek v oleji alebo mlieku a následne pridajte do vane s vodou s teplotou cca 37°C - následne si užite cca 15-minútový harmonizujúci kúpeľ.
Siahnite napríklad po antistresovom 100% prírodnom esenciálnom oleji levanduľa.

 

Masáže

Uľavujú od napätia a stresu a zlepšujú tak celkové rozpoloženie našej mysle.

Ako na to?
Esenciálny olej zmiešajte s rastlinným olejom (mandľovým, slnečnicovým, marhuľovým ..) v pomere cca 1-5 kvapiek na 10 ml rastlinného oleja.
Masáž si určite užijete s uvoľňujúcim 100% prírodným esenciálnym olejom mäta.

Arómolampy

Nechajte sa unášať na vlne vôní, ktoré Vás povzbudia, upokoja alebo zdvihnú náladu.

Ako na to?
Pridajte 3 - 8 kvapiek do vody v zapálenej arómolampe.
Domov Vám krásne prevonia a prečistí vzduch 100% prírodný esenciálny olej Litsea Cubeba.

 

Skvelý tip navyše!

Prevoňajte si svoju podložku na cvičenie našimi novými interiérovými vôňami napríklad pri joge alebo inom domácom relaxačnom cvičení. Pomôžete tým koncentrácii, uvoľneniu a povzbudíte svoje telo i myseľ.

 

Cítite tú vôňu? Nadýchnite sa a v okamihu sa preneste do sveta odpočinku a relaxácie. Uvoľňujúce vône prestúpia každý kút Vášho domova a odplavia všetky starosti.

Vložiť komentár

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.