Nepremeškajte! -20 % na bestseller Pleťový booster Sedmokráska

Novinka! Tuhý EKO šampón Marhuľa

S láskou k vlasom a prírode ...

 

Máme obrovskú radosť, že Vám môžeme konečne predstaviť dlho očakávanú novinku v našom sortimente, na ktorej sme dlho a s nadšením pracovali. Zoznámte sa s Revitalizujúcim & hydratačným tuhým EKO šampónom MARHUĽA s prírodnými olejmi. Hydratuje, regeneruje, obnovuje a chráni vlasy. Vydrží až 50 umytí, má príjemný tvar a fantasticky vonia.

Tuhé šampóny sa v posledných rokoch stali veľkým kozmetickým hitom! Práve s ním môžete objaviť ekologickejší spôsob umývania vlasov. A keďže pri jeho vzniku po celú dobu bola naša vývojárka Terka Růžičková, spýtali sme sa jej na pár otázok, aby sme tento výnimočný šampón poriadne preskúmali.

 

Terezka, ako veľmi bola náročná práca na vývoji tuhého šampónu vzhľadom k tomu, že je v našom sortimente absolútnou novinkou?
Na vývoji tuhého šampónu sme spolupracovali spoločne s kolegami z Belgicka, ktorí sú odborníci vo výrobe tradičných tuhých mydiel. Na začiatku celého vývoja stála myšlienka, že by sme chceli na trh uviesť tuhý šampón, ktorý nebude nechávať vlasy vysušené a elektrizujúce. Tento problém sme totiž zaznamenávali takmer u všetkých tuhých šampónov, ktoré sme na našich vlasoch skúšali. Bolo ich naozaj veľké množstvo - tých, čo sú už na trhu, ale aj tých, čo sme mali iba ako vývojové vzorky.

Hľadali sme teda tú najvhodnejšiu a najšetrnejšiu kombináciu bezsulfátových umývacích zložiek, čiže tenzidov, ktoré by účinne odstránili nečistoty z vlasov, ale zároveň vlasy nevysušovali a zanechali ich po umytí krásne hladké. Čo sa nám nakoniec podarilo.

Receptúru sme ďalej obohatili o vyživujúce bambucké maslo, zvláčňujúci marhuľový a mandľový olej, hydratačný extrakt z morskej riasy a ošetrujúci a revitalizujúci ovsený betaglukán. Vznikol tak produkt, ktorý splnil naše očakávania. A nielen očakávania naše, ale aj niekoľko desiatok žien z radov našich zamestnankýň, ktoré šampón poctivo a dôkladne testovali pred jeho uvedením na trh a boli z neho nadšené.

 

V čom spočíva jeho výhoda oproti bežným šampónom?

Výhod je hneď niekoľko. Tou hlavnou výhodou nášho EKO šampónu je bezpochyby to, že pri jeho minutí nevzniká žiadny zbytočný odpad a vydrží nám až 50 umytí.98,80% ingrediencií prírodného pôvodu a nenájdete v ňom žiadne sulfáty, ani silikóny. Obsahuje iba 6% vody, čo je oproti bežným šampónom zanedbateľné množstvo. Klasické šampóny bežne obsahujú až 50% vody. Vďaka nízkemu obsahu vody nemusí byť nijako konzervovaný. Je voči prírode naozaj veľmi šetrný!

"Hľadali sme teda tú najvhodnejšiu a najšetrnejšiu kombináciu bezsulfátových umývacích zložiek, čiže tenzidov, ktoré by účinne odstránili nečistoty z vlasov, ale zároveň vlasy nevysušovali a zanechali ich po umytí krásne hladké. Čo sa nám nakoniec podarilo."

Aké je ideálne skladovanie takého šampónu - napríklad v sprche?
Ideálne po každom použití šampón vysušiť a odložiť na nejakú podložku - napr. mydlovnička. Môžeme ale použiť aj krabičku, v ktorej sa predáva, ktorú necháme po každom použití otvorenú, aby mohol šampón presychať.

Na aký typ vlasov je ideálny?
Je určený na slabé a poškodené vlasy, vďaka hydratačným, revitalizujúcimi a regeneračným prísadám. Pomáha k zvýšeniu pružnosti a naopak zníženiu lámavosti, chráni vlas a dodáva lesk. Ale určite ho ocenia všetci aj s normálnym typom vlasov.

Ako často sa doručuje používať tuhý šampón?
S pokojným svedomím ho odporúčame požívať každý deň a to vzhľadom k jeho šetrnému zloženiu i prevedeniu.

 

Veľmi nás teší, že sa o túto veľkú novinku môžeme podeliť konečne aj s Vami! Skúste sa zbaviť stereotypu a vymeniť svoj klasický šampón za ekologickejší variant ... Tuhý EKO šampón Marhuľa si zamilujete aj vďaka jeho krásnemu srdiečkovému tvaru, ktorý dokonale padne do ruky a prekrásne vonia po šťavnatých marhuliach.

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.