Tento víkend prebiehajú DNI Marianne - ZĽAVA 20%, jarné zľavy, 3 + 1 na Pivnú kozmetiku a doprava nad 35 € ZADARMO. Naše predajne sú dočasne zatvorené.

Čo znamená „anti-pollution“?

V marci sme Vám predstavili úplne nový kozmetický rad LÚKA. Táto výnimočná kolekcia ideálna pre život v meste reaguje na aktuálny celosvetový trend v oblasti kozmetiky - anti-pollution. Čo to znamená? Vyspovedali sme našu vývojárku Ing. Evu Horčíkovú.

Veľkú časť nášho života trávime v mestách, ktoré nám síce ponúkajú bohaté možnosti, ale prinášajú so sebou tiež svoje negatíva. Ako sa dotýkajú našej krásy?
Znečistené okolité prostredie je veľkým nepriateľom (nielen) našej pokožky. Obklopuje nás smog, oxid uhličitý, priemyselné zvyšky, UV a IR žiarenia alebo tabakový dym spolu s modrým žiarením z PC a telefónov. Všetky tieto nepriaznivé vonkajšie faktory, bohužiaľ, výrazne prispievajú k starnutiu a oslabeniu našej pokožky, narúšajú kožnú bariéru, môžu spôsobiť tvorbu kožných defektov, akné, atopickej a kontaktnej dermatitídy, a pod..

Môžeme svoju pleť účinne brániť?
Aktuálnym trendom v oblasti kozmetiky sú anti-pollution produkty s obsahom unikátnych ingrediencií, ktoré nám vedia dopriať špeciálnu starostlivosť. Tá by mala prebiehať komplexne. Pleť i pokožku je potrebné dôkladne očistiť a detoxikovať, vyrovnať v nej stratenú rovnováhu a poskytnúť jej pomyselný ochranný štít.

Aké produkty v rade nájdeme?
Dokonalú očistu zaistí detoxikačné trio extra jemného šampónu, sprchovacieho gélu a hydratačnej micelárnej vody. Stratenú rovnováhu pleti dodá hydratačný a omladzujúci pleťový fluid a liftingové regeneračné pleťové sérum. Účinnú ochranu poskytne pleťová hmla, sérum na pery a krém na ruky. Čerešničkou na torte je svieža a kvetinová toaletná voda pre radosť.

Aké účinky produkty z radu Lúka sľubujú?
Vďaka špeciálnym receptúram s výnimočnými a účinnými ingredienciami pomáhajú produkty z radu LÚKA predchádzať predčasným prejavom starnutia, tvorbe vrások a tmavých škvŕn, upchatým pórom, strate pružnosti, dehydratácii, podráždeniu, tvorbe lupín alebo padaniu vlasov spôsobenom znečisteným životným prostredím.

Kolekcia LÚKA využíva unikátny prírodný anti-pollution komplex. Čo obsahuje a ako našej pleti pomáha?
Anti-pollution komplex obsahuje extrakty z českých a slovenských lúčnych bylín (zo sedmokrásky, pestreca, repíka a púpavy), ďalej z jabĺk, broskýň, jačmeňa a pšenice, vďaka ktorým detoxikuje, chráni a dodáva pleti potrebnú rovnováhu. Anti-pollution ingrediencie sú takisto aj anti-aging látkami, a tak pomáhajú aj s omladením našej pokožky.

Vybrané produkty sa navyše pýšia obsahom cenného Ectoin. Predstavte nám túto látku.
Ectoin je veľmi účinná a drahá prírodná ingrediencia, ktorá sa získava z unikátnej baktérie Halomonas elongata, ktorá vie prežiť aj v extrémnych podmienkach soľných jazier pri vysokých teplotách, silnom UV žiarení aj vysokom obsahu solí. Baktérie produkujú látku Ectoin, ktorá ich chráni pred stresom z vonkajšieho prostredia. A my sme práve túto aktívnu látku využili pre našu anti-pollution kolekciu, pretože efektívne bráni pleť pred poškodením oxidačným stresom vzniknutým smogom, cigaretovým dymom, UV žiarením, veľkými výkyvmi teplôt, dehydratáciou, modrým svetlom z PC a mobilov, a pod. Ectoin výrazne napomáha k ochrane, regenerácii a hydratácii pokožky, čím spomaľuje jej starnutie. Prispieva k nižšej tvorbe vrások a ich zjemneniu, zosvetľuje, zjednocuje farbu a rozjasňuje pleť, je zároveň prevenciou pred tvorbou pigmentových škvŕn a poškodením pleti vplyvom prostredia.

Sú produkty parfumované?
Produkty z kolekcie Lúka sprevádza čistá nežná vôňa so zelenými tónmi lúčnych bylín, na ktorú máme krásne reakcie. V niektorých pleťových produktoch môžu naše zákazníčky ucítiť ľahký "lekárenský" zápach, ktorý je spôsobený prirodzenou vôňou bylinných extraktov, mimoriadne šetrnou konzerváciou pre prírodnú kozmetiku a zároveň veľmi nízku koncentráciu parfumácie, ku ktorej pri pleťových produktov pristupujeme preto, aby sme zabezpečili maximálnu šetrnosť. Po pár sekundách sa onen "lekárenský zápach" rozplynie a na pleti zostane len ľahká kvetinová vôňa Lúky ...

Kolekcia Lúka je okrem svojich účinkov špecifická tiež nádherným botanickým dizajnom. Je pravda, že autorkou motívov na etiketách je Vaša sestra?
Áno, je to tak. Manufaktura hľadala novú výtvarníčku pre rastlinné motívy na svoje obaly. Keď kolegyne v marketingu zistili, že moja sestra je grafička a výtvarníčka Diana Delevová a videli jej prácu, tak ju oslovili k spolupráci. Mám z toho veľkú radosť, dizajn, ktorý použitím sestriných motívov následne spracoval náš dvorný grafik, je skutočne výnimočne vydarený.

Nájdite balans medzi hektickým životom v meste a čistotou prírody a postarajte sa o budúcnosť svojej pleti, pokožky a vlasov už teraz. Privoňajte a nalaďte sa na krásu všade okolo Vás - nech už ste kdekoľvek.

Vložiť komentár

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobních údajů.