Dnes: 3 + 1 ZADARMO na kozmetiku Jahoda & Marhuľa! Doprava po SR zadarmo pri nákupe nad 35 €

Šťavnatá letná starostlivosť – 3 + 1 ZADARMO

Leto je tu a spolu so stúpajúcimi teplotami a pribúdajúcimi slnečnými lúčmi by sa mala zmeniť aj naša kozmetická rutina. Kúpte si teraz šťavnatých letných pomocníkov výhodne v rámci akcie 3 + 1 ZADARMO. Akcia platí od 1.7. do 15.8.2021 na produkty z radov Marhuľa a Jahoda & Bazový kvet vo všetkých predajniach Manufaktura aj v e-shope. Bezplatne je najlacnejší produkt a platí aj na násobky.

Teplé mesiace so sebou prinášajú značnú záťaž pre našu pleť aj vlasy. Pohybujeme sa v horúčave, na slnku, v klimatizovaných miestnostiach a autách, jednoducho v prostredí, ktoré pleť i vlasy vysušujú. Ako sa o ne starať, aby bol aj v lete ich stav a vzhľad čo najlepší? Spýtali sme sa našej vývojárky Ing. Evy Horčíkovej.

Ako na nás pôsobia slnečné lúče?

Slnko má pre nás priaznivé, ale zároveň aj nepriaznivé účinky. Potrebujeme ho pre našu zdravú psychiku, chceme mať zdravo opálený vzhľad a načerpať vitamín D. Zároveň však musíme myslieť na to, že pobyt na slnku pokožku vysúša a UV žiarenie spôsobuje predčasné starnutie.

Čo je teda pre našu pleť v tomto období najdôležitejšie?

Rovnako ako v zime, aj v lete je najdôležitejšia hydratácia. Významnou funkciou kože je udržanie vlhkosti. Koža je nielen zásobárňou vody, ale aj orgánom jej vylučovania. Ak pokožka obsahuje vody menej, začína horšie plniť funkciu ochrannej bariéry, trpí a rýchlo sa to prejaví aj na jej vzhľade - objavujú sa vrásky, ostrovčeky suchej kože, pleť je povädnutá a pôsobí nezdravo. Je preto potrebné ju pravidelne "zavlažovať", aby nestratila nič zo svojej funkcie i krásy.

Čo je to syndróm dehydrovanej kože?

Vyskytuje sa čím ďalej častejšie, predtým bol typický pre 50-60 ročné ženy, teraz sa prejavuje už okolo 45 rokov. Je spôsobený nadmernou hygienou, suchým ovzduším v klimatizovaných priestoroch, exhalátmi v ovzduší, fajčením, nadmerným pôsobením slnka, nedostatkom tekutín, nadmernou konzumáciou odvodňujúcich potravín (alkoholu, kávy, čierneho čaju), a pod. Ako koža degeneruje vplyvom starnutia a vystavovania rôznym škodlivým vplyvom, prestáva produkovať dostatočné množstvo prirodzeného tuku a následne stráca schopnosť udržať si vodu. Výsledkom dehydratácie pokožky sú vrásky, strata elasticity, suchosť a drsný povrch.

Naše ovocné letné tipy

S vôňou marhúľ

Zvláčňujúca, regeneračná a hydratačná kozmetika plná slnka využíva blahodarné účinky marhuľového oleja alebo výťažku z marhuľovej dužiny. Marhuľový olej pôsobí preventívne proti starnutiu pokožky, napomáha pri liečbe rôznych kožných chorôb - akné a ekzémov a upokojuje slnkom namáhanú pokožku. Výťažok z marhuľovej dužiny dodáva pokožke potrebnú hydratáciu. Kozmetika je sprevádzaná fantastickou ovocnou vôňou, ktorá Vás rozveselí.

S vôňou jahôd

Jahody sú skvelým pomocníkom pre Vašu krásu. V kozmetike sú cenené predovšetkým blahodarné výťažky z ich listov, bohaté na antioxidačné a protizápalové triesloviny, vitamín C a minerálne látky. Pýšia sa skvelými čistiacimi, hydratačnými a regeneračnými účinkami. My sme ich navyše umocnili spojením s výťažkami z ďalšieho prírodného zázraku - kvetov bazy čiernej. Ten pre svoje upokojujúce a protizápalové účinky hojne používali bylinkári a ľudoví liečitelia na všelijaké neduhy.

Hydratujte už počas umývania

Olejové a hydratačné sprchovacie gély sú ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí trpia suchou pokožkou, ale nekamaráti sa s telovými mliekami a olejmi. Sprchovací pomocníci zaistia hydratačnú starostlivosť už počas sprchovania.

Náš tip! Telové oleje - letné hity

Skvelým riešením pre dehydrovanú pokožku sú telové oleje. Prepadnite ich kúzlu aj Vy. Obsahujú vzácne ingrediencie zo sveta prírody, ktoré poskytnú Vašej pokožke zamatové pohladenie a výdatnú dávku hydratácie a regenerácie.

Nezabúdajte ani na vlasy

Špecifickú starostlivosť v lete vyžadujú i vlasy. Slnko, chlórovaná voda, piesok či prach im dávajú poriadne zabrať. Sú potom suché, rozštiepené a bez lesku. Doprajte im špeciálnu starostlivosť, nebudete ľutovať.

Pery a pleť

Rozmaznávanie pier a pleti je v letných mesiacoch obzvlášť dôležité. Oboje je potrebné chrániť pomocou balzamov na pery alebo pleťových pomocníkov, ktorí zabránia vysušeniu pokožky a poskytnú jej intenzívnu hydratačnú, regeneračnú a ochrannú starostlivosť.

Hydratácia nadovšetko

Prvým krokom správnej hydratácie je optimálny pitný režim. S pribúdajúcim slniečkom by sa mala ľahko zvyšovať aj naša spotreba vody bez bubliniek. Vychutnajte si napríklad lahodnú limonádu.

Vložiť komentár

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.