Dnes: Darček k nákupu nad 20 €! Objavte naše novinky...

STOP maskné, alebo ideálna starostlivosť o pleť pod rúškom

Všetci vieme, že časté nosenie rúšok a respirátorov dáva poriadne zabrať našej pleti. Ako sa o ňu správne starať, aby trpela čo najmenej? Nechajte sa inšpirovať našou nežnou starostlivosťou plnou prírody a doprajte Vašej pleti to, čo si skutočne zaslúži...

 

Základom správnej starostlivosti o pleť je vždy jej dôkladné čistenie, počas ktorého z nej odstránite všetky nečistoty a make-up.

Čo je to vlastne maskné?

Maskné je zlúčeninou anglických slov mask (rúško) a acne (vieme asi všetci). Ide o akné, ktoré vzniká mechanickým dráždením pokožky alebo dlhšou prítomnosťou tepla a vlhka, ktoré spôsobia, že  nepríjemné pupienky sú na svete. Zdravotníci tento problém dobre poznajú a teraz ho riešime všetci! Pokiaľ máte pleť náchylnú na akné, ste, bohužiaľ, dokonalým cieľom. Maskné si však nevyberá. Týka sa aj tých, ktorí zvyčajne nemajú s pupienkami problém.

Čistiť, čistiť, čistiť

Základom správnej starostlivosti o pleť je vždy jej dôkladné čistenie, počas ktorého z nej odstránite všetky nečistoty a make-up. Skvelým pomocníkom na večer je naša Hydratačná micelárna voda Lúka, ktorá obsahuje zmes bylinných a ovocných extraktov s detoxikačnými, ochrannými a anti-pollution účinkami. Vďaka obsahu jemných umývacích tenzidov na báze kokosového oleja a sacharidov zbaví pleť v jednom jednoduchom kroku make-upu aj nečistôt, ktoré sa na nej po celý deň nahromadili.

Rýchlo a pohodlne

Ak dávate prednosť rýchlemu a pohodlnému čisteniu pleti napríklad rovno počas sprchy alebo kúpeľa, stavte na Čistiaci a odličovací pleťový gél Sedmokráska. Jemný gél bez obsahu SLES s jemnými tenzidmi na báze cukru a olivového oleja poskytne Vašej pokožke extra šetrnú starostlivosť a je vhodný aj pre citlivú pokožku. .

Problematická pleť

Pleťová bylinná voda s levanduľou a žriedlovou soľou je ideálnou starostlivosťou pre normálnu až mastnú a aknóznu pleť. Reguluje tvorbu kožného mazu, čistí, hydratuje, tonizuje a upokojuje pokožku..

Ranné očistné rituály

Nezabúdajte tiež na rannú očistu. Ráno stačí dočistiť pleť pomocou už spomínanej Pleťovej levanduľovej vody alebo Upokojujúcej pleťovej vody Sedmokráska. Ich primerané množstvo naneste na vatový tampón a jemnými pohybmi pleť dočistite, ošetrite a pripravte na aplikáciu krémov alebo sér..

Kým Vy budete spať, oni budú celú noc poctivo pracovať na regenerácii, omladení a hydratácii Vašej pokožky

Následná starostlivosť

Po rannom i večernom čistení možno jednotlivé pupienky bodovo vydezinfikovať použitím Upokojujúceho SOS gélu proti akné. Po zaschnutí je vhodné pleť ráno ošetriť tenkou vrstvou Pleťového séra Lúka alebo Hydratačného pleťového fluidu Lúka, ktoré obsahujú okrem anti-aging aktívnych látok tiež zmes bylinných a ovocných extraktov s detoxikačnými, ochrannými, anti-pollution, protizápalovými a vysoko regeneračnými účinkami, ktoré zmierňujú začervenanie pleti a vznik akné.

Ďalej je možné použiť Ľahký zmatňujúci hydratačný krém Levanduľa s prísadami obmedzujúcimi tvorbu mazu, prípadne malé množstvo ľahkého Denného krému Sedmokráska (ten je možné použiť aj na Sérum Lúka pri normálnej pleti).

A čo večer?

Pre večerné ošetrenie odporúčame vyčistenú pleť odmeniť aplikáciou Pleťového séra Lúka spoločne s tenkou vrstvou Nočného krému Sedmokráska, ktoré sa báječne dopĺňajú. Kým Vy budete spať, oni budú celú noc poctivo pracovať na regenerácii, omladení a hydratácii Vašej pokožky.

Nezabúdajte tiež na priebežnú dezinfekciu - udržujte v čistote Váš telefón, klávesnicu aj počítačovú myš, ktoré sa stávajú obľúbeným útočiskom všemožných baktérií.

Naše ďalšie tipy

Starostlivosť o rúška a respirátory

Vyskúšajte náš Dezinfekčný sprej, ktorý je ideálny aj na hygienické ošetrenie rúšok a respirátorov (s výnimkou nano materálov) počas dňa. Ošetrenie povrchov rúšok a respirátorov zaistí významné zníženie množstva vírusov, baktérií a plesní, čím bráni ďalším prenosom súvisiacich s ich užívaním. Prítomnosť esenciálnych osviežujúcich olejov, ktoré rúško alebo respirátor jemne prevoňajú, navyše napomôže príjemnejšiemu pocitu pri ich nosení.

 

Zvýšená hygiena

Odporúčame časté umývanie rúk. Cez deň sa často dotýkame tváre, čím do pleti zanášame ďalšie nečistoty. Umývanie rúk je účinnou prevenciou nielen v šírení koronavírusov, ale aj maskné. Nezabúdajte tiež na priebežnú dezinfekciu - udržujte v čistote Váš telefón, klávesnicu aj počítačovú myš, ktoré sa stávajú obľúbeným útočiskom všemožných baktérií.

Starostlivosť o pleť pod rúškom

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.