Medzinárodný deň žien: -20 % na šumivé bomby do kúpeľa

Pomáhame

Rok 2020 bol náročný pre nás všetkých. O to viac nás teší, že sme v tejto zložitej a vypätej dobe spojenej s chorobou Covid-19, našli sily a prostriedky pomáhať a myslieť na druhých. V uplynulom roku sme poskytli veľký objem materiálnej pomoci, ktorá bola reakciou na aktuálnu situáciu. Vo veľkom rozsahu sme finančne prispeli Nadácii Via, ktorej dobročinné projekty pravidelne a dlhodobo podporujeme. Venovali sme sa aj menším charitatívnym projektom v Čechách aj na Slovensku.

 

Hneď v začiatkoch pandémie sa nám podarilo zareagovať na nedostatok dezinfekčných prostriedkov na celom českom trhu. Zo dňa na deň sme upravili výrobný program a začali vo veľkom vyrábať tak potrebné dezinfekčné gély na ruky, ktoré sú šetrné a nadmerne nevysušujú a neničia pokožku. Vďaka obrovskému nasadeniu našich zamestnancov, ale aj trpezlivosti Vás - našich zákazníkov - sa nám poradilo rýchlo zásobiť záchranné zložky, zdravotnícke zariadenia a lekárne, ale aj tisíce spokojných zákazníkov nášho e-shopu.

Počas krízy sme navyše venovali materiálnu pomoc v podobe šetrného dezinfekčného prípravku v celkovej hodnote 2,5 milióna CZK. Pomoc putovala potrebným organizáciám, ktoré síce nie sú v prvej línii záujmu, ale sú súčasťou našich životov a aj ich podpora je pre zachovanie a udržanie ich činnosti viac ako dôležitá. Ide najmä o detské domovy, domovy seniorov, centrá sociálnych služieb, hospice, alzheimer centrá, organizácie Skaut - Junák, Charita Českej republiky, základné a materské školy. Distribúcia viac ako 17.000 litrov potrebnej dezinfekcie by sa nám nepodarila bez extrémneho úsilia našich kolegov vo výrobe, expedícii i manažmentu, ale predovšetkým bez skvelej dlhodobej spolupráce s filantropom Tomášom Slavatom, ktorý veľmi obetavo pomáha deťom v detských domovoch, chorým deťom a všetkým, čo to potrebujú.

Je pre nás potešením Vás informovať, že triatlonista a mimoriadny filantrop Tomáš Slavata, s ktorým už mnoho rokov aktívne spolupracujeme v oblasti charity, získal na sklonku roku 2020 ako prvý Čech európsku cenu #BeActive Local Hero. Európska komisia tak ocenila jeho športové projekty, vďaka ktorým už dlhé roky pomáha deťom, predovšetkým z detských domovov.

Okrem dezinfekcie sme venovali tiež naše ošetrujúce krémy na ruky, ktoré sa tak dostali k lekárom a zdravotným sestričkám na infekčných oddeleniach nemocníc v Čechách i na Slovensku, aby im pomáhali starať sa o ich dezinfekciou namáhané ruky.

Pre Manufakturu je pomoc tým, ktorí to potrebujú, prirodzenou súčasťou podnikateľských aktivít, preto sa ľahko stotožňujeme s myšlienkou Nadácie Via, ktorá sa usiluje o to, aby sa pomoc, starosť o druhých, štedrosť a dobročinnosť stali bežnou a samozrejmou súčasťou života. Sme hrdí na prácu Nadácie Via a tisícov ľudí, ktorí menia svoje okolie k lepšiemu. Robia to s nadšením a s nádejou, že sa opäť budeme môcť osobne stretávať a budovať priateľské susedské vzťahy ako predtým. Aj vďaka nám mohla Nadácia Via (spolu s radom ďalších darcov) v roku 2020 podporiť grantom 542 skvelých iniciatív. Každá z nich jedinečným spôsobom zlepšila vzťahy medzi ľuďmi v jednej dedine alebo mestskej štvrti.

Vážim si dlhodobú pomoc aktívnym ľuďom v Česku, ktorou Manufaktura prostredníctvom podpory programov Nadácie Via posilňuje odolnú a demokratickú spoločnosť. Som vďačný za to, že môže Nadácia Via s Manufakturou už od roku 2014 spolupracovať na rozvíjaní dobrých susedských vzťahov v našich obciach a mestách, že podporuje ochotu ľudí darovať druhým svoj čas, energiu i peniaze. Manufaktura už takto pomohla podporiť stovky skupín ľudí, ktorí napríklad vo svojej obci spoločne vysadili novú aleju, vybudovali si miesto na stretávanie všetkých generácií alebo začali organizovať pravidelné kultúrne akcie. Zvlášť v ťažkej dobe poznačenej pandémiou sa ukazuje, ako je táto podpora cenná: ľudia, ktorí si začali v priaznivejšej dobe viac dôverovať, sa dokážu zomknúť a pomáhať si aj v čase krízy. Vďaka Manufakture sa mapa Česka plní miestami, kde je radosť žiť.

Zdeněk Mihalco, riaditeľ Nadácie Via

Už viac ako 10 rokov podporujeme gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice v Neratoviciach prostredníctvom našej detskej kozmetiky pre novorodencov. Personál pôrodníckeho oddelenia si našu kozmetiku pred rokmi sám vybral ako tú najlepšiu starostlivosť o citlivú pokožku najmenších a je s ňou po celú dobu veľmi spokojný, rovnako ako novopečené mamičky a ich novonarodené bábätká.

Máme radosť, že táto milá spolupráca pokračuje aj naďalej. Máme z pomoci v takomto rozsahu o to väčšiu radosť, že sme ju realizovali bez ohľadu na náročnú situáciu vo vlastnej firme, kedy čelíme obrovským stratám kvôli opakovane prerušenej prevádzke a kedy je jasné, že ťažké obdobie, ktorým prechádzame, nie je ešte z ďaleka u konca ...

Ďakujeme Vám za Vašu podporu a priazeň.

Vaša Manufaktura

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.