Naše predajne sú dočasne zatvorené. Dnes zimné zľavy, 3+1 na dezinfekcie a doprava nad 35 € ZADARMO. Nakupujte online z pohodlia domova.

Udržateľnosť

Veľmi nás teší, že sa mimoriadne dôležitá téma udržateľnosti stala v poslednej dobe toľko diskutovaná a začína byť neodmysliteľným prvkom podnikania mnohých spoločností. Pre nás je prirodzenou súčasťou našich aktivít už od samého začiatku. Podľa definície OSN z roku 1987 je trvalo udržateľný rozvoj takým rozvojom, ktorý napĺňa potreby prítomných generácií, bez toho, aby ohrozil schopnosť budúcich generácií napĺňať svoje potreby. Trvalo udržateľný rozvoj je tiež definovaný ako rovnováha medzi ekonomikou, sociálnymi aspektmi a životným prostredím - troma piliermi, ktoré tvoria základné oblasti ľudského života.

Recyklujeme

Všetky naše fľaštičky sú vyrobené z PET plastu. 80% z nich je navyše vyrobených s 25% prímesou recyklovaného plastu, za 2 roky od zavedenia používania recyklátu sme tak ušetrili viac ako 14 ton nového plastu.

Preferujeme všetko české

Od počiatku svojej existencie stojíme za svojím českým pôvodom a aj v súčasnosti sa snažíme o maximalizáciu českosti vo všetkých smeroch. Spolupracujeme s prevažne českými dodávateľmi obalov, výrobkov i služieb.

Vyvíjame šetrné výrobky

Receptúry našich výrobkov sú založené na obsahu prvotriednych surovín, ktoré dávkujeme do kozmetiky v množstve, ktoré má skutočný efekt. Naše výrobky stačí používať v primeranom množstve.

Sme 100 % česká firma

Sídlime uprostred Prahy a väčšinu kozmetiky vyvíjame a vyrábame v areáli bývalého cukrovaru v pražských Čakoviciach. Zakladáme si na miestnej výrobe, ktorá ctí trvalú udržateľnosť.

Máme radi zvieratá

Sme prvou spoločnosťou v Čechách, ktorá získala jediný medzinárodne uznávaný certifikát o netestovaní na zvieratách Human Cosmetics Standard. Až na výnimky nevyužívame živočíšne produkty.

Šetríme energiu i kilometre

Sústavne pracujeme na znížení energetickej náročnosti našej výroby i predajní. Vzhľadom k modernému centrálnemu skladu a vlastnému vozovému parku optimalizujeme odvoz tovaru tak, aby autá nejazdili poloprázdne.

Plánujeme udržateľne

Mnohoročné skúsenosti s vlastnou výrobou a predajom vo vlastnej obchodnej sieti nám umožňujú dokonalé plánovanie, vďaka ktorému predáme všetko, čo vyrobíme.

Ekologické nákupné tašky

Nikdy sme nepoužívali plastové tašky na odnos nákupov - nákup si odnesiete v českých papierových taškách z recyklovaného papiera alebo si môžete kúpiť krásnu, kvalitnú bavlnenú EKO tašku a používať ju opakovane.

Nákup bez obalu

Podstatnou súčasťou nášho sortimentu sú kúpeľové soli, predávané na váhu - radi Vám ich predáme do Vami prinesených (čistých a uzatvárateľných) nádob, spoločne tak ušetríme zbytočný obal.

Netlačíme zbytočne

Využívame to, že predávame vo vlastnej sieti obchodov so skvelým personálom, ktorý všetko rád vysvetlí - nemusíme tak tlačiť a distribuovať veľké množstvá zbytočných príbalových a akčných letákov, katalógov.

Vraciame veci do života

Triedenie odpadu a recyklácie je pre nás úplnou samozrejmosťou. Dokážeme použiť každú z našich expedičných papierových krabíc až 5x. "Upcycling" je originálnym prvkom tiež pri tvorbe interiérov.

Vzdelávame sa

Intenzívne sledujeme ekologické trendy a v odbore sa neustále vzdelávame. Novonadobudnuté poznatky sa čo najefektívnejšie zužitkovávajú pri našom podnikaní a zároveň informácie odovzdávame našim zákazníkom.

Rádi pomáhame

Pravidelne a dlhodobo podporujeme dobročinné projekty a športové podujatia. V najväčšej miere sa v spolupráci s nadáciou VIA sústredíme na podporu zmysluplných projektov na zlepšenie životného prostredia v okolí našich domovov.

Zamestnanci sú bohatstvom

Manufaktura rada využíva zamestnancov rôznych vekových kategórií a poskytuje im potrebnú podporu v rôznych fázach života (študentské roky, materská, dôchodok, choroba ...). 80% našich kľúčových vedúcich pozícií zastávajú ženy.

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobních údajů.