Dnes: Darček k nákupu nad 20 €! Objavte naše novinky...

Udržateľnosť a ekológia

Dnes tak módne "zelené témy" sa stávajú neodmysliteľným prvkom moderného podnikania. Pre nás, v Manufakture, je ohľaduplnosť k životnému prostrediu prirodzenou súčasťou našich aktivít už od samého začiatku. V čom spočívajú naše konkrétne kroky?

Fľaštičky z recyklovaného plastu

Fľaštičky vyrábame z najkvalitnejšieho plastu - PET, ktorý možno opakovane recyklovať. Biele obsahujú 25% recyklátu, transparentné fľaštičky dokonca 50%. Každý rok sa nám vďaka tomu podarí ušetriť cca 10 t plastu.

Milujeme lokálne ingrediencie

V našich receptúrach nájdete české pivo, víno, karlovarskú žriedlovú soľ, byliny a ovocie typické pre české záhrady a lúky. Spolupracujeme s lokálnymi pestovateľmi a sami si zbierame sedmokrásky do našej kozmetiky.

Šetrné receptúry plné prírody

Naše receptúry sú založené predovšetkým na prírodných ingredienciách - naša kozmetika ich obsahuje 97-99,5%. Produkty sú tak ľahšie biologicky odbúrateľné a vďaka využitiu prvotriednych surovín plne funkčné v primeraných množstvách.

Sme 100 % česká firma

Sídlime uprostred Prahy a absolútnu väčšinu našej kozmetiky vyvíjame a vyrábame vo vlastnej výrobe v areáli bývalého cukrovaru v pražských Čakoviciach.

Aj naše doplnky sú české

V sortimente sú aj doplnky pre domáce kúpele pochádzajúce prevažne z Čiech: čaje a sviečky z južnej Moravy, sirupy z Jizerských hôr, porcelánový riad z Dubí, kefky z Pelhřimova, darčekové krabičky z Přerova, atď.

České a recyklovateľné obaly

Všeobecne s obalmi dôkladne šetríme. Radi využívame obaly z papiera, PET, skla a ďalších ľahko recyklovateľných materiálov. Spolupracujeme prevažne s českými dodávateľmi obalov.

Minimalizácia, cirkulácia a recyklácia

Maximalizujeme cirkuláciu obalov medzi výrobou a predajňami - niektoré obaly sa nám darí využívať až 5x. Dôkladne recyklujeme, využívame transportné obaly z recyklátov, znižujeme hrúbku ochranných fólií.

Svetová kvalita & lokálny pôvod

Teší nás, že dokážeme zákazníkom ponúknuť produkty, ktoré vďaka svojej poctivej kvalite a účinkom dokážu hrdo obstáť v prostredí konkurencie zahraničných produktov, ktorých doprava k nám zbytočne zaťažuje planétu.

Máme radi zvieratá a VEGAN zloženie...

Sme 1. spoločnosťou v ČR, ktorá získala medzinárodne uznávaný certifikát o netestovaní na zvieratách Human Cosmetics Standard. Väčšina produktov je vegan. Zo živočíšnych produktov využívame med, včelí vosk a lanolín.

Podporujeme české ľudové remeslá

Od založenia v roku 1991 spolupracujeme s výrobcami tradičných remeselných produktov a drevených hračiek. Zaistením pravidelného odbytu napomáhame udržať unikátne remeselné techniky, ktorým by inak hrozil zánik.

Šetríme kilometre, energiu i odpad

Pracujeme na znížení energetickej náročnosti v mnohých oblastiach výroby i predajní. Vzhľadom k modernému skladu a vlastnému vozovému parku optimalizujeme dovoz tovaru. Samozrejmosťou je triedenie odpadu a recyklácia.

Udržateľné plánovanie

Mnohoročné skúsenosti s vlastnou výrobou a predajom vo vlastnej obchodnej sieti nám umožňujú udržateľné plánovanie, vďaka ktorému predáme všetko, čo vyrobíme, čím predchádzame likvidácii nepredaných zásob.

Upratujeme ekologicky

Používame ekologické čistiace prostriedky. Plošne naviac používame vlastný "MANUčistič", vyrábaný zo sprchovacích gélov a šampónov, potrebných pre rozjazd plniacich technológií vo výrobe, ktoré by inak skončili likvidáciou.

Milujeme upcycling

V predajniach zaujme zreštaurovaný nábytok, laboratórne sklo, váhy, valchy, práčky a ďalšie historické artefakty. Vdychujeme život krásnym starým veciam, ktoré môžu ešte dlho slúžiť a rozprávať svoj príbeh ďalej.

Ekologické nákupy

Nepoužívame plastové tašky, nákup si odnesiete v českých taškách z recyklovaného papiera, ktoré zákazníčky používajú opakovane. Ponúkame tiež v ČR šité bavlnené EKO tašky a bezobalový predaj kúpeľových solí.

Minimalizujeme zbytočné tlačoviny

Namiesto letákov a katalógov využívame predajný personál, webové stránky a sociálne siete. Elektronizujeme - ukončili sme tlač faktúr, výplatných pások a ďalších dokumentov. Aktuálne ponúkame aj možnosť netlačených papierových účteniek.

Pomáhame zlepšovať okolie

Dlhodobo podporujeme nadáciu VIA, ktorá realizuje projekty na zlepšenie životného prostredia a medziľudských vzťahov. Slová riaditeľa nadácie: "Vďaka Manufakture sa mapa Česka plní miestami, kde je radosť žiť."

Udržateľnosť - nekonečná téma

Sledujeme eko trendy a v odbore sa neustále vzdelávame. Nové poznatky využívame pri vývoji, výrobe, predaji a zároveň informácie odovzdávame zákazníkom - napr. kampaň "Dovoľte nám osvetu pre našu krásnu planétu".

Tešíme sa na ďalšie ekologické výzvy a kroky pred nami ...

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.