Nepremeškajte! -20 % na bestseller Pleťový booster Sedmokráska

Naše ingrediencie

Kozmetika Manufaktura je založená na obsahu ingrediencií prírodného pôvodu. Prevažná väčšina našich produktov sa pýši ich 97 - 99,5% obsahom. V kozmetických receptúrach nájdete české pivo a chmeľové výťažky, karlovarskú žriedlovú soľ, víno, marhule, sedmokrásky a ďalšie ovocie a byliny typické pre našu krásnu krajinu.

Kvalita a príbeh používaných surovín sú pre nás mimoriadne dôležité. Sme presvedčení, že najkvalitnejšie produkty môžu vznikať len z najkvalitnejších surovín, a preto venujeme veľa energie výberu správnych dodávateľov. Prírodné suroviny jednoznačne uprednostňujeme pre veľké množstvo dôležitých vitamínov, antioxidantov, minerálov, hydratačných a vyživujúcich látok a ich preukázateľné a stovkami rokov overené priaznivé účinky.

Medovka

V kozmetike využívaná predovšetkým pre svoje osviežujúce, upokojujúce a čistiace účinky. Osvedčí sa aj pri ošetrení problematickej pleti alebo na prípravu upokojujúcich relaxačných kúpeľov. Osviežujúca medovková vôňa zaženie stres a zlú náladu. Pomáha s nespavosťou, nechutenstvom, upokojuje a podporuje funkciu mozgu.

Soľ a bahno z Mŕtveho mora

Soľ z Mŕtveho mora je veľmi dobre známa pre svoje mimoriadne regeneračné a antistresové účinky na telo a kožu. Obsahuje celkom 21 cenných minerálov a stopových prvkov, vďaka ktorým má priaznivý vplyv na celý organizmus. Kúpeľ v soli z Mŕtveho mora prirodzene čistí, regeneruje a prekrvuje pokožku a odstraňuje z nej škodliviny. Je vhodná pre pacientov trpiacich lupienkou, ekzémami a akné.

Mäta

Mätový výťažok má osviežujúce, čistiace a protizápalové účinky a je vhodný pre mastnú a aknóznu pleť. Jedinečná vôňa mäty osvieži, povzbudí, působní antidepresívne a báječne naladí. Má príjemné chladivé účinky, prekrvuje pokožku a pre svoju sviežu arómu je vhodná aj do produktov starostlivosti o ústnu dutinu.

Vitamín E

Prírodný antioxidant, chrániaci bunky v tele proti nepriaznivým vonkajším vplyvom. Zabraňuje tiež ich predčasnému starnutiu. Intenzívne regeneruje a ošetruje popraskanú alebo suchú kožu a je veľmi vhodný po opaľovaní. Hovorí sa mu vitamín krásy.

Panthenol

Súčasť mnohých kozmetických prípravkov. Má protizápalové, antibakteriálne, upokojujúce a regeneračné účinky. Zmäkčuje, zjemňuje, regeneruje a hydratuje pleť, preto je veľmi využívaný v telových mliekach.

Rastlinné oleje

Rastlinné oleje sú veľmi dôležitou súčasťou prírodnej kozmetiky. Dodávajú pleti a pokožke potrebnú výživu, pocit hebkosti, miernia podráždenie, chránia ju a regenerujú. Medzi prírodné oleje využívané v kozmetike, patrí napríklad mandľový, marhuľový, hroznový či jojobový olej.

Koenzým Q10

Koenzým Q10 je prirodzenou látkou pre ľudské telo. Pôsobí ako antioxidant a chráni bunky pred poškodením toxickými látkami a pred predčasným starnutím. V priebehu života však jeho hladina v pleti pomaly klesá. Preto je veľmi obľúbenou látkou v kozmetike, ktorá podporuje správnu funkciu kože, obnovuje ju a spôsobuje tzv. Anti-aging efekt.

Kyselina hyalurónová

Táto zázračná ingrediencie patrí k najpopulárnejším zložkám v pleťovej kozmetike. Viaže na seba totiž vodu a vďaka tomu má výrazné hydratačné schopnosti. Pokožku nielen zavlažuje, ale podporuje jej regeneráciu, pôsobí proti tvorbe vrások a pomáha zlepšovať jej celkový stav.

Bambucké a kakaové maslo

Bambucké a kakaové maslo sú cennými ingredienciami v starostlivosti o suchú a namáhanú pokožku. Vďaka hydratačným, ochranným a vyživujúcich schopnostiam sa v kozmetike využíva predovšetkým pri výrobe krémov na ruky, telových mliek a masiel, ale aj na výrobu výživných pleťových krémov.

Glycerín

V kozmetike často využívaná číra tekutina bez zápachu. Zjemňuje a zvláčňuje pokožku. Zadržiava v nej vlhkosť a pomáha ďalším látkam k čo najrýchlejšiemu vstrebaniu sa do pokožky. Nespôsobuje alergie a nedráždi pokožku.

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.