-20 % na Hviezdu mesiaca: Toaletná voda Lúka za 22,80

História firmy

100% ČESKÁ SPOLOČNOSŤ ZALOŽENÁ V ROKU 1991

Písal sa rok 1991, Praha bola čerstvo otvorená cudzincom z celého sveta a obchodíkov, kde by si mohli zakúpiť typické české suveníry bolo veľmi málo. A tak sa zrodil nápad, využiť krásne priestory v historickom centre Prahy a ponúknuť turistom to najlepšie z hračkárskej a remeselnej tradície našej krajiny, ktorým v tom čase hrozil zánik.
Rozbehli sme sa preto na český a moravský vidiek a nakúpili od tamojších remeselníkov všetko možné - od tradičných  bábik zo šúpolia, ručne maľovaných kraslíc až po drevené hračky.
Objavili sme krásne miesto v priestoroch bývalej práčovne dominikánskeho kláštora na Jilskej ulici, vyzdobili ho pomocou originálnych historizujúcich dekorácií z antiky a náš prvý obchod bol na svete. Už po pár dňoch sme s potešením zistili, že tradičné české výrobky prezentujúce našu kultúru sú pre turistov mimoriadne atraktívne. Netrvalo dlho a otvárali sme ďalšie obchody v srdci starej Prahy. Postupne sa nám podarilo združiť cez 250 drobných remeselníkov, bývalých majstrov ľudovej tvorby, nositeľov tradícií a menších českých firiem, ktorých výrobky dodnes predávame. Zaistením pravidelného odbytu a spoluprácou pri vývoji, dizajne a ochrane ich produktov dodnes napomáhame udržať unikátne remeselné techniky. Vďaka myšlienke českosti a kvality, ktorej sme sa za celý čas nespreneverili, unikátnemu dizajnu predajní evokujúcich atmosféru starých čias a výnimočné úrovňou zákazníckeho servisu sa nám podarilo vybudovať úspešnú sieť obchodov MANUFAKTURA Original Czech Tradition, ktoré nájdete v historickom centre Prahy, na Pražskom hrade aj na letisku Václava Havla.

KDE SA VZALA KOZMETIKA...?

Na myšlienku obohatiť sortiment remesiel a hračiek o vlastnú kozmetiku nás prekvapivo priviedlo čaro miesta, kde vtedy sídlil náš hlavný sklad. Nachádzal sa totiž v priestoroch bývalej Kadlecovej mydlárne v Libni. Oprášiť dávnu výrobu čerstvých glycerínových mydiel sa tak nám, milovníkom starých čias a tradícií, takmer ponúkalo. Začali sme teda pátrať v histórii, zapojili do spolupráce vysoké školy, prizvali kozmetologických odborníkov a onedlho bol projekt výroby čerstvých glycerínových mydiel na svete ... Vďaka ich úspechu a dopytu po ďalších produktoch boli tieto mydlá postupne dopĺňané o ďalšie kozmetické výrobky. Pri ich vývoji sme sa inšpirovali a dodnes sa inšpirujeme českou históriou a prírodou. Preto je naša kozmetika charakteristická obsahom originálnych ingrediencií - českého piva, vína, karlovarskej žriedlovej soli, liečivých bylín a ovocia typických pre naše záhrady, sady a lúky. Postupom času sme celý kozmetický koncept zjednotili myšlienkou domácich kúpeľov, ktorá vychádza zo svetoznámej českej kúpeľnej tradície a reaguje na novodobú uponáhľanú dobu, v ktorej často chýba pokoj, pohoda a odpočinok.

KONCEPT MANUFAKTURA - VAŠE DOMÁCE KÚPELE

V roku 2005 dosiahol náš kozmetický sortiment takú úroveň, že sme začali budovať druhú obchodnú sieť predajní pod názvom MANUFAKTURA - Vaše domáce kúpele. Snažíme sa v nich učiť zákazníkov relaxovať a starať sa o seba prostredníctvom našej kozmetiky, doplnkov a zaujímavých receptov na domáce kúpele. Tieto predajne lákajú tiež svojou pohodovou atmosférou - sú pokojným miestom, kde sa môžete zastaviť, oddýchnuť si  a uvoľniť sa. Dôležitú úlohu u nás hrá tiež usmievavý a ochotný personál, ktorý dodáva našim obchodom jedinečnú úroveň.

Prvý obchod MANUFAKTURA Vaše domáce kúpele sme otvorili v pražskom obchodnom centre Chodov. Ďalšie predajne v najznámejších obchodných centrách po celej Českej republike na seba nenechali dlho čakať. V roku 2012 sme uviedli prvý obchod s týmto konceptom na slovenskom trhu a úspešne rozšírili predajne aj tam. V súčasnosti tvorí obchodná sieť celkom 53 obchodov v Čechách aj na Slovensku. Súčasťou tejto siete sú tiež 5 franchisových predajní, ktoré sú na nerozoznanie od vlastných obchodov.

 

Už viac ako 30 rokov naša spoločnosť úspešne funguje vďaka nadšeniu tvorcov, poctivej kvalite a úcte k tradíciám, za ktorými si hrdo stojíme.

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.