Nepremeškajte! -20 % na bestseller Pleťový booster Sedmokráska

FAQ

ODPOVEDÁME NA VAŠE NAJČASTEJŠIE OTÁZKY…

Sú výrobky Manufaktura naozaj prírodné, čo obsahujú?

V slovenskom republike neexistuje žiadna národná norma, ktorá by stanovila, čo je prírodná kozmetika. Veľa značiek sa tak prezentuje ako „prírodná kozmetika“, hoci tomu zloženie ich produktov nezodpovedá … V krajinách, ktoré majú rozdiel medzi prírodné a konvenčné kozmetikou jasne vymedzený (najprepracovanejší systém majú Nemecko a Francúzsko), spočíva hlavný rozdiel v základoch receptúr, parfemáciach, konzerváciou , farbivách, účinných látkach, prístupu k obalovým materiálom … Manufaktúra vo svojich výrobkoch razia cestu rozumného kompromisu s príklonom k ​​prírodnej kozmetike. Pri vývoji pre nás nie je na prvom mieste výrobná cena, ale kvalita, za ktorú si môžeme hrdo stáť, účinnosť produktov a šetrnosť voči pokožke. Snažíme sa v našich výrobkoch používať optimálne množstvo prírodných surovín vhodných na starostlivosť a ochranu pokožky, nepoužívame ropné produkty ako základy našich receptúr, obohacujeme naše výrobky o aktívnu prírodných ingrediencie a dávkujeme je v množstve, ktoré má skutočný efekt. Vyrábame v Čechách s podielom ručnej práce, netestujeme na zvieratách, spolupracujeme s odborníkmi na našich receptúrach, venujeme veľkú pozornosť dizajnu a obalovému materiálu priateľskému k životnému prostrediu … Naša kozmetika je vyrábaná zo surovín na báze rastlinných olejov (kokosový, mandľový, olivový, bambucký a mnohé ďalšie …). Mnoho bežných spotrebných mydiel je dodnes vyrábané na báze živočíšnych tukov, väčšina bežných pleťových a telových krémov obsahuje ako základnú surovinu Paraffinum Liquidum – teda ropný produkt. Naša kozmetika využíva v najvyššej miere rastlinnej základy, obohatené o extrakty z bylín, kvetín, ovocia či obilie, žriedlovú soľ, pivo, víno, rašelinu, kaolín, cenné prírodné oleje (hroznový, slnečnicový, makadamový, marhuľový, bambucké a kakaové maslo .. ), včelí vosk, vitamíny a ďalšie cenné ingrediencie. Vďaka obsahu prírodných surovín a vody však musíme naše výrobky konzervovať – ​​aby bola zaistená dlhodobá kvalita a stabilita. Konzervujeme len výrobky, u ktorých je to nevyhnutne potrebné, vyberáme čo možno najšetrnejšie konzervanty spĺňajúci najprísnejšie svetové normy a používame ich v najmenšej možnej miere. Kúpeľové soli a mydlá napríklad nemusíme konzervovať vôbec, masážne oleje a balzamy na pery stabilizujeme pomocou vitamínu E. Najnáročnejšími produkty na konzerváciu sú emulzie – tj. Výroby obsahujúci kombináciu vody a oleja.

Prečo sa musí kozmetika konzervovať?

Použitie konzervačných prostriedkov v kozmetike slúži k ochrane zdravia spotrebiteľov. Kozmetika sa konzervuje, aby sa zabránilo rastu mikroorganizmov, pre ktoré sú voda a niektoré prírodné suroviny v kozmetike obsiahnuté ideálnou živnou pôdou. Riziko zdravotných následkov plynúcich z nestabilizovaných výrobkov je väčší, ako riziko plynúce z možných nežiaducich reakcií na kvalitné konzervačné látky.

Akú konzerváciu využíva Vaša kozmetika?

Manufaktúra vníma používanie konzervačných prostriedkov v kozmetike ako prostriedok slúžiaci k ochrane zdravia spotrebiteľov. Kozmetika sa konzervuje, aby sa zabránilo rastu mikroorganizmov, pre ktoré sú voda a niektoré prírodné suroviny v kozmetike obsiahnuté ideálnou živnou pôdou. Riziko zdravotných následkov plynúcich z nestabilizovaných výrobkov je značne väčšie, ako riziko plynúce s možných nežiaducich reakcií na kvalitný konzervačné látky. Konzervujeme tie produkty, u ktorých je to nutné (najnáročnejšími produkty na konzerváciu sú emulzie – tj. Výrobky obsahujúce kombináciu vody a oleja). Vyberáme čo možno najšetrnejšie konzervanty spĺňajúci najprísnejšie svetové normy a používame ich v najmenšej možnej miere (k čomu nám napr. V prípade pleťových aj telových krémov napomáhajú obaly, ktoré používame (= tuby + airless) – minimalizujúce kontakt krémov s vonkajšími vplyvmi. Kúpeľové soli a mydlá napríklad nemusíme konzervovať vôbec, masážne oleje a balzamy na pery stabilizujeme pomocou vitamínu E. Ku konzervácii ostatných produktov využívame Phenoxyethanol (šetrný konzervačný prostriedok, donedávna využívaný aj v prírodnej kozmetike), diazolidinyl urea (jeden z najstarších a najlepšie preverených konzervantov), ​​kyselinu citrónovú , zmes benzoanu sodného a sorbanu draselného – používané aj v potravinárstve.

Sú výrobky testované na zvieratách?

Nie sú. Ako prvý v Českej republike sme získali jediný, medzinárodne uznávaný certifikát o netestovaní na zvieratách – tzv. HCS (Human cosmetics standard) – tento certifikát používajú značky ako The Body Shop a Marks and Spencer. Tento certifikát zaručuje to, že ani suroviny, z ktorých je kozmetika vyrábaná, neboli po zvolenom dátume testované na zvieratách.

Používate pri výrobe kozmetiky i suroviny živočíšneho pôvodu?

Jedinými živočíšnymi surovinami, ktoré využívame, sú včelí vosk a lanolín = tuk z ovčej vlny. Obe tieto suroviny sú povolené na používanie aj u 100% prírodnej a bio kozmetiky.

Sú výrobky testované, sú zdravotne nezávadné?

Pri výbere jednotlivých surovín použitých pri výrobe sa kladie dôraz na to, aby vyhovovali prísnym európskym a americkým normám. Všetky výrobky sú starostlivo testované medzinárodne certifikovaným laboratóriom, k dispozícii sú oficiálne protokoly o zhodnotení ich bezpečnosti na zdravie človeka. Žiadny z výrobkov nie je testovaný na zvieratách.

NENAŠLI STE, ČO STE HĽADALI?

Kontaktujte nás na e-mailu eshop@manufaktura.sk alebo na +421 948 939 000.

Informácie o tom, ako spracovávame a chránime Vaše osobné údaje, nájdete na stránke Ochrana osobných údajov.